کد خبر: 80817 A

سعدمحمدی:

این شركت اكنون 100 درصد خصوصی شده و آماده سرمایه گذاری در تمام زمینه ها است. سعدمحمدی همچنین از اتمام انجام تعمیرات اساسی كوره بلند 2 و راه اندازی آن از هفته نخست تیر ماه خبر داد.

برنامه‌ریزی طراحی و تولید تیرآهن پهن سایز ۲۰۰، پذیرش سرباره کنورتور، آهک و قطران در بورس کالا و بررسی امکان عرضه کالا در رینگ صادراتی بورس کالا مهم‌ترین برنامه‌های سال ۹۲ این شرکت است.

به گزارش ایلنا، اردشیر سعدمحمدی روز چهارشنبه در همایش سالانه مشتریان شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت اکنون ۱۰۰ درصد خصوصی شده و آماده سرمایه‌گذاری در تمام زمینه‌ها است.
سعدمحمدی همچنین از اتمام انجام تعمیرات اساسی کوره بلند ۲ و راه اندازی آن از هفته نخست تیر ماه خبر داد.
وی بر لزوم تداوم ثبات قیمت مواد اولیه برای تولید محصولات فولادی تاکید کرد و گفت: ذوب آهن برای اجرای طرح‌های توسعه خود نیاز به نقدینگی دارد و به هر میزان طرح‌های توسعه محقق شود، از میزان واردات کاسته خواهد شد.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، راه‌اندازی واحد کک سازی ذوب آهن در ابتدای سال جاری را به نفع شرکت و کشور خواند و افزود: تاکنون حدود ۹۰ هزار تن کک در این واحد تولید شده و این درحالی است که در سال گذشته برای واردات هر تن کک از خارج ۲۸۰ یورو هزینه شد.
به گفته وی با وارد مدار شدن باطری ۲ واحد کک سازی، ظرفیت تولید کک این شرکت به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن خواهد رسید. وی با بیان اینکه شرکت ذوب آهن اکنون توان تامین تمام محصولات مورد تقاضای بازار فولاد را دارد، از تلاش این شرکت برای دستیابی به تولید پنج میلیون تن فولاد در آینده خبر داد. وی با اشاره به راه اندازی خط تولید ریل U۳۳ در این شرکت، از راه اندازی خط تولید ریل UIC۶۰ برای قطارهای سنگین در آینده خبر داد.
منصور یزدی‌زاده معاون فروش و بازاریابی ذوب آهن اصفهان نیز در این همایش با تشریح عملکرد سال ۹۱ گفت: افزایش میزان رضایتمندی مشتریان شرکت از ۷۴ درصد به ۷۷ درصد، عرضه و فروش تیرآهن‌های بال پهن، صادر کننده نمونه کشوری برای چهارمین بار و دریافت گواهی معتبر از شرکت بازرسی برای صادرات به عراق درسال ۹۱ محقق شد. وی افزود: برنامه ریزی طراحی و تولید تیرآهن پهن سایز ۲۰۰، پذیرش سرباره کنورتور، آهک و قطران در بورس کالا و بررسی امکان عرضه کالا در رینگ صادراتی بورس کالا مهم‌ترین برنامه‌های سال ۹۲ این شرکت است.
یزدی‌زاده سهم ذوب آهن در بازار تامین نیاز کشور به تیرآهن را ۸۲ درصد و می‌لگرد را ۱۹ درصد ذکر کرد و گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده میزان تولید این شرکت در سال جاری ۲۷ درصد افزایش خواهد یافت. وی تصریح کرد: ذوب آهن اکنون تعامل مطلوبی با وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت، بورس کالا و ستاد فولاد دارد و در حال حاضر ۱۰۰ درصد تولیدات خود را از طریق بورس کالا عرضه می‌کند.

رییس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد کشور، عضو هیات مدیره و مدیر نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس، نماینده شرکت تعاونی آهن آلات تهران، رییس هیات مدیره شرکت کارگزاری مبین سرمایه و رییس هیات مدیره یک شرکت حمل و نقل در این همایش پیرامون فعالیت‌های خود در ارتباط با ذوب آهن اصفهان مطالبی بیان کردند.

ذوب آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر