کد خبر: 82276 A

طی اردیبهشت ماه سال جاری 45 هزار و 457 دستگاه انواع خودرو تولید شده است که در مقایسه با تولید 102 هزار و 866 خودرو در اردیبهشت ماه سال گذشته کاهش 55.8 درصدی را نشان می دهد.

تولید خودروی سواری در اردیبهشت امسال به ۳۸ هزار و ۵۳۷ دستگاه رسید که نسبت به تولید ۸۸ هزارو ۹۳۹ خودرو در اردیبهشت سال گذشته کاهش ۵۶. ۷ درصدی داشته است.

به گزارش ایلنا، طی اردیبهشت ماه سال جاری ۴۵ هزار و ۴۵۷ دستگاه انواع خودرو تولید شده است که در مقایسه با تولید ۱۰۲ هزار و ۸۶۶ خودرو در اردیبهشت ماه سال گذشته کاهش 55.8  درصدی را نشان می‌دهد.
همچنین تولید خودروی سواری در اردیبهشت امسال به ۳۸ هزار و ۵۳۷ دستگاه رسید که نسبت به تولید ۸۸ هزارو ۹۳۹ خودرو در اردیبهشت سال گذشته کاهش 56.7درصدی داشته است.

بر اساس این گزارش در دو ماه نخست امسال به تعداد ۶۸ هزار و ۲۹۵ دستگاه انواع خودرو توسط خودروسازان داخلی تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۵۸ درصدی داشته است.

لازم به ذکر است در دو ماه ابتدای سال، وانت به تعداد ۸۶۵۵ دستگاه، کامیون ۹۲۶ دستگاه، اتوبوس ۶۲ دستگاه و مینی بوس به تعداد ۱۷دستگاه تولید شده است.

این گزارش می‌افزاید: در این مدت پراید نسیم و صبا به تعداد ۲۰ هزارو۴۹۴ دستگاه، سمند به تعداد ۲۱۵۶ دستگاه، پژو ۴۰۵ بالغ بر۵۹۷۷ دستگاه، تندر۹۰ به تعداد ۴۵۲۰ دستگاه، پژو پارس به تعداد ۵۰۳۷ دستگاه، محصولات رنو به تعداد ۲۵۱۶ دستگاه، MVM به تعداد ۳۰۷۳ دستگاه، تیبا به تعداد ۳۴۸۷ دستگاه، مگان بالغ بر۶۰ دستگاه و رانا به تعداد ۱۰۹۶ دستگاه تولید شده است
همچنین در دو ماه نخست امسال ۱۰۹ دستگاه انواع مزدا و ۱۸۰ دستگاه تیانا تولید شده است.

خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر