کد خبر: 82546 A

رییس شورای رقابت در گفتگو با ایلنا خبر داد:

رییس شورای رقابت همچنین در خصوص علت کاهش 55 درصدی تولید خودرو طی 2 ماه گذشته گفت: علت اصلی این کاهش شورای رقابت نیست و این موضوع به 7 ماه پیش و انتظار برای قیمت گذاری خودرو از سوی سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده برمی گردد.

رییس شورای رقابت از اعلام قیمت مگان و تندر 90 طی هفته آینده خبر داد.

جمشید پژویان، رییس شورای رقابت در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه اظهار نظر افرادی که فاقد سمت قانونی هستند باعث اخلال در بازار خودرو شده است اظهار داشت:  متاسفانه گاهی اخباری در سایت‌ها در خصوص عملکرد شورای رقابت منتشر می‌شود که در آن با افراد فاقد صلاحیت و وجه قانونی مصاحبه می شود.

وی با بیان اینکه در خصوص مسایل مملکتی و به هم ریختن بازار باید پاسخگو بود افزود: به نظر بنده باید دید این افراد بازار را می‌خواهند به چه سویی هدایت کنند و باید اظهارات غیر کارشناسی این افراد مورد بررسی قرار گیرد و آنها تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

پژویان خاطر نشان کرد: هیچ ایرادی بر دستورالعمل شورای رقابت در خصوص قیمت‌گذاری خودرو وجود ندارد و این دستورالعمل بسیار معقول و صحیح اعلام شده و مدیران عامل دو شرکت بزرگ خودروساز در کشور هم بر پایه این دستوالعمل نرخ‌گذاری می کنند و رضایت کامل دارند.

رییس شورای رقابت همچنین در خصوص علت کاهش 55 درصدی تولید خودرو طی 2 ماه گذشته گفت: علت اصلی این کاهش شورای رقابت نیست و این موضوع  به 7 ماه پیش و انتظار برای قیمت‌گذاری خودرو از سوی سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده برمی‌گردد.

وی ادامه داد: در آن زمان عملا تولید خودرو متوقف شده بود اما زمانی که این امر به شورای رقابت سپرده شد ظرف مدت کوتاهی دستورالعمل قیمت گذاری صادر شد.

وی با بیان این‌که شورای رقابت از خودرو سازان گزارش خواسته است گفت: در خصوص قیمت‌گذاری برخی از خودروهایی که تاکنون قیمت‌گذاری نشده است پس از دریافت گزارشات و مشخص شدن نرخ تورم بخشی قیمت نهایی آنها نیز اعلام می‌شود هر چند این تعداد خودرو سهم اندکی در تولیدات کشور دارند.

پژویان در خاتمه  ابراز امیدواری کرد: قیمت‌گذاری خودروهای مگان و تندر 90 نیز با بررسی اطلاعات خودروسازان و گزارش بانک مرکزی طی هفته آینده اعلام شود.

خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر