کد خبر: 84 A

رییس اتحادیه لوازم خانگی در گفتگو با ایلنا:

در خلال دو هفته اخیر كه سیاست‌های ارزی از سوی دولت با تغییرات مداوم همراه بود، قیمت‌ها در بازار رو به افزایش گذاشته است.

رییس اتحادیه کشوری لوازم خانگی با اشاره به بخشنامه اخیر بانك مركزی مبنی بر تخصیص ارز مرجع به پنج اولویت اول، اعلام كرد: در صورتی كه برای واردات لوازم خانگی ارز تخصیص نیابد، واردات كاهش یافته و قدرت انتخاب از مصرف‌كننده سلب می‌شود.

محمد طحان پور، در این خصوص به ایلنا گفت: ما می‌پذیریم كه تامین ارز به كالاهای اساسی از اولویت بیشتری برخوردار است، اما معتقدیم كه عدم تخصیص ارز برای لوازم خانگی منجر به توقف واردات می‌شود. باتوجه به اینكه تولیدات داخل توان تامین نیاز كامل بازار را ندارند، قطع تخصیص ارز برای واردات منجر به كاهش موجودی بازار خواهد شد.

وی با اذعان به اینكه دولت باید ارز مورد نیاز تولیدكنندگان مواد اولیه مورد نیاز كارخانجات لوازم خانگی را تامین كند، افزود: اگر قرار است تولید و صنعت لوازم خانگی در كشور پا برجا مانده و به حیات خود ادامه دهد، باید ارز مورد نیاز این بخش تامین شود.

طحان‌پور ضمن انتقاد از تغییر مداوم سیاست‌ها ارزی توسط مسئولان اذعان كرد: متاسفانه تغییر مداوم سیاست‌های ارزی، به ایجاد التهاب در بازار منجر شده است. به عبارتی نوسانات مداوم در سیاست‌های ارزی، به نوعی بازار را به چالش كشیده است.

وی با بیان اینكه مدام سیاست‌های دولت در حال تغییر است، خاطرنشان كرد: در خلال دو هفته اخیر كه سیاست‌های ارزی از سوی دولت با تغییرات مداوم همراه بود، قیمت‌ها در بازار رو به افزایش گذاشته است. كما اینكه برخی از واحدها و كارخانجات نیز تولید خود را متوقف كرده‌اند چرا كه تقریبا خود را بلاتكلیف می‌بینند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر