کد خبر: 84997 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

خواسته من از دولت جدید انتخاب مشاوری در خصوص صادرات غیرنفتی است/ فعالان مطرحی مانند مهندسان نعمت‌زاده، نهاوندیان و شافعی هرکدام دارای تجربیات ارزنده اقتصادی، تجاری و صنعتی هستند كه می‌توانند كمك‌حال دولت آینده باشند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین ازدولت جدید خواست مشاوری در زمینه صادرات غیر نفتی انتخاب کند.
اسدالله عسگر اولادی رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در گفت‌و‌گو با خبرگار ایلنا با بیان اینکه رئیس جمهور در انتخاب کابینه شرایط سختی پیش رو دارد اظهار داشت: ما باید بتوانیم در این شرایط با رئیس‌جمهور منتخب مردم همکاری کنیم.
وی در خصوص انتخاب وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: وزیر صنعت باید اطلاعات کافی در حوزه اقتصادی داشته باشد و با توجه به کمبودهای تولید و تجارت که در کشور مشهود است؛ وی باید اقتصاد کشور و جهان را خوب بشناسد.
عسگر اولادی افزود: اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از این پیشینه صنعتی و یا تجاری داشته باشد چندان اهمیتی ندارد بلکه باید به اقتصاد کشور و منطقه اشراف داشته باشد.
رییس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: هم اکنون در بین وزرای سابق و تعدادی ازکاندیدهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در مجموع می‌توان گفت شرایط خوبی دارند و فعالان مطرحی مانند مهندسان نعمت‌زاده، نهاوندیان و شافعی هرکدام دارای تجربیات ارزنده اقتصادی، تجاری و صنعتی هستند كه می‌توانند كمك‌حال دولت آینده باشند.
وی با بیان اینکه در کابینه دولت وزرا باید با یکدیگر سازگار و همراه باشند گفت: انتخاب کابینه کار حساسی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود هر گونه اختلاف نظر و سلیقه بین وزرا شرایط را در اداره کشور سخت می‌کند در این بین وزیر اقتصاد، وزیر جهاد و کشاورزی و وزیر صنعت و رییس بانک مرکزی باید همدل و همزبان باشند تا بتوانند مشکلات تورم، بیکاری و نوسانات نرخ ارز را که در تولید نقش اساسی دارند برطرف کنند.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور جدید تا دو ماه آینده کار سختی پیش رو دارد گفت: همچنین وزرای خارجه، اطلاعات و وزیر دادگستری باید با یکدیگر همفکر باشند و معاون اول رئیس جمهور نیز باید اطلاعات دقیق‌تر و به روز تری نسبت به وزرای کابینه داشته باشد.
عسگر اولادی در خاتمه گفت: خواسته من از دولت جدید انتخاب مشاوری در خصوص صادرات غیرنفتی است.

عسگر اولادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر