کد خبر: 85388 A

گمرك ایران اعلام كرد:

طی چهار ماهه نخست سال 2013 میلادی کشورمان با کشورهای امارات، جمهوری کره، سوئیس، آلمان و هلند بیشترین تراز تجاری منفی داشته است.

گمرك ایران اعلام كرد مقصد 69 درصد از كالاهای صادراتی به چین، عراق، امارات، افغانستان و هند بوده است.

به گزارش ایلنا، بر اساس گزارش گمرک ایران،‌ مقصد 69 درصد کالاهای صادراتی ایران در چهار ماه نخست سال 2013 میلادی کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و هند بوده است.

بر اساس این گزارش، طی چهار ماهه نخست سال 2013 میلادی ایران با 169 کشور مبادات تجاری داشته و حجم واردات در این مدت 15 میلیارد و 41 میلیون دلار بوده است.

در این مدت ایران با 169 کشور دنیا مبادلات تجاری داشته است.

شایان ذكر است، بیشترین تراز تجاری مثبت کشورمان طی این مدت با کشورهای عراق، افغانستان، ترکمنستان، مصر و پاکستان بود.

 بر اساس این گزارش، در این مدت کشورمان با کشورهای امارات، جمهوری کره، سوئیس، آلمان و هلند بیشترین تراز تجاری منفی داشته است.

همچنین در 4 ماهه نخست سال 2013 میلادی 24 میلیون و 309 هزار تن کالا به ارزش 10 میلیارد و 178 میلیون‌دلار به خارج از کشور صادر شد و 11 میلیون و 109 هزارتن کالا به ارزش 15 میلیارد و 41 میلیون دلار وارد کشور شده است.

این در حالی است كه اداره آمار ترکیه اعلام کرد؛ مبادلات تجاری این کشور با ایران در پنج ماه نخست ۲۰۱۳ با کاهش ۳۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به هفت میلیارد دلار رسید و ایران ششمین مقصد صادرات ترکیه و پنجمین منبع تامین نیازهای وارداتی ترکیه در این مدت شناخته شد.

صادرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر