کد خبر: 85456 A

مدیر عامل اتحادیه دامدارن در گفتگو با ایلنا:

عدم توجه به مشکلات تولید کننده سبب عرضه ارزان، ضرردهی و در نهایت تعطیلی کارخانه می‌انجامد که در آینده باید تاوانش را مصرف کننده با پرداخت بهای بیشتر بدهد.

با کمک به کاهش هزینه‌های تولید که عرضه نهاده‌های ارزان قیمت اولین گام در این راستا بوده است، می‌توان به پایین آمدن قیمت گوشت امیدوار بود.

سعید سلطانی، مدیرعامل اتحادیه دامداران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: به دلیل بالا بودن بهای گوشت، چندین استان از آماده بودن دام و عدم خرید مردم خبر دادند.

وی عرضه نهاده‌ها با قیمت پایین توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت را اتفاق خوش یمنی در ارزان شدن گوشت دانست وافزود: علی رغم افزایش 25 درصدی هزینه کارگری و 35 درصدی حمل و نقل این اتفاق در روند کاهش قیمت می‌تواند موثر باشد.

سلطانی ادامه داد: عدم توجه به مشکلات تولید کننده سبب عرضه ارزان، ضرردهی و در نهایت تعطیلی کارخانه می‌انجامد که در آینده باید تاوانش را مصرف کننده با پرداخت بهای بیشتر بدهد.

مدیر عامل اتحادیه دامداران تصریح کرد: عرضه با قیمت پایین و از روی اجبار به نابودی تولید کننده و دست نیافتن به توسعه پایدار می‌انجامد.

وی راه حل برون رفت از این مشکل را کمک به تولیدکننده دانست و افزود: با پایین آمدن هزینه‌های تولید، گوشت با قیمت پایین‌تر می‌تواند عرضه و قدرت خرید بالا رود كه سلامت مردم هم تضمین می‌شود.

سلطانی به سواستفاده برخی دلالان در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: درماه رمضان می‌توانیم مانند دیگر ماه‌ها روال طبیعی داشته باشیم، با تلقین مردم تنها راه برای برخی سو استفاده‌گرها باز می‌شود كه در مناسبت‌ها دام را نگه می‌دارند و با قیمت بالاترعرضه می‌کنند.

گوشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر