کد خبر: 86982 A

مدیر انجمن شیر آلات بهداشتی تشریح كرد:

«میزان مصرف شیرآلات در کشور رقمی حدود ۱۸ هزار تن در سال است که از این میزان ۱۲ هزار تن تولید داخل و مابقی واردات است.»

مدیر انجمن شیر آلات بهداشتی ایران بر جلوگیری از صادرات قراضه فلزات تاکید کرد.

«ناصر میرزایی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه هم اکنون بازار در شرایط انتظار به سر می‌برد اظهار داشت: در شرایط کنونی مردم منتظر کاهش نرخ ارز هستند و همین موضوع باعث شده برای خرید کالا‌هایشان دست نگه دارند.

وی خاطر نشان کرد: میزان مصرف شیرآلات در کشور رقمی حدود ۱۸ هزار تن در سال است که از این میزان ۱۲ هزار تن تولید داخل و مابقی واردات است.

میرزایی تصریح کرد: تا قبل از اسفند ماه سال ۹۱ شیر آلات بهداشتی از کشورهای آلمان، ایتالیا و چین وارد کشور می‌شد که با ابلاغ ممنوعیت‌ها هم اکنون تنها قطعات آن به صورت فله بخشی به صورت قانونی و بخشی به صورت غیر قانونی وارد کشور می‌شود و در داخل مونتاژ می‌شوند.

وی با بیان اینکه تولیدات داخل به لحاظ قیمت و کیفیت با محصولات خارجی قابل رقابت‌اند، افزود: بین ۸۰ تا ۸۵ درصد از تولیدات داخلی در این حوزه قابل رقابت با محصولات خارجی است ضمن اینکه از نظر قیمت نیز تولیدات داخل بسیار به صرفه‌تر است.

میرزایی با اشاره به نرخ شیر آلات داخلی و خارجی تصریح کرد: در حال حاضر شیر الات بهداشتی از ۲۱۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان و نمونه خارجی‌‌ همان محصول با‌‌ همان کیفیت از ۱. ۵ میلیون تومان تا ۲ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.

وی مهم‌ترین معضل این حوزه را تهیه مواد اولیه عنوان کرد و گفت: سال گذشته طی نامه‌ای از غضنفری وزیر صنعت معدن و تجارت در خواست کردیم مواد اولیه تولیدشیر الات بهداشتی که‌‌ همان مس است را از طریق بورس به ما واگذار کنند و همچنین از خروج قراضه از کشور نیز جلوگیری شود اما متاسفانه تاکنون در این زمینه اقدامی نشده است.

شیر آلات بهداشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر