کد خبر: 8730 A

از این پس برابر با نیاز مالی طرح، منابع جدید به صورت نقدی تأمین خواهد شد.

معاون وزیر و رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از تزریق منابع مالی جدید به طرح فولاد نی‌ریز خبر داد:
به گزارش ایلنا به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران،‌ فریدون احمدی كه در دیدار با مجری و پیمانكاران طرح فولاد نی‌ریز سخن می‌گفت تصریح كرد: از این پس برابر با نیاز مالی طرح، منابع جدید به صورت نقدی تأمین خواهد شد.

معاون وزیر معدن، صنعت و تجارت افزود: پیمانكاران از این هفته فعالیت خود را در پروژه سرعت می دهند و صورت‌های مالی خود را به صورت ماهانه تسویه می كنند.

احمدی با اشاره به اولویت بخش احیای مستقیم فولاد نی‌ریز گفت: در حال حاضر تمامی تلاش‌ها برای راه‌اندازی واحد احیای مستقیم متمركز شود تا بتوان در انتهای بهار آینده شاهد تولید آهن اسفنجی در این واحد شویم.

وی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز اتمام این طرح از محل منابع داخلی تأمین می‌شود. پیش از وی مجری طرح فولاد نی‌ریز با ارایه گزارشی از وضعیت پیشرفت طرح اظهار داشت: در حال حاضر برای راه‌اندازی بخش احیای مستقیم به 100میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

محمد خادمی گفت: میزان پیشرفت در بخش احیای مستقیم به 70 درصد و كل پروژه به متوسط پیشرفت 40 درصد رسیده است. وی در عین حال اظهار داشت، در مجموع برای راه‌اندازی كل پروژه به 300 میلیارد تومان نیاز داریم كه 200 میلیارد تومان آن مربوط نیز به بخش فولادسازی است.

در این جلسه كه نماینده مردم نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، گزارشی از توانمندی‌های منطقه برای تولید سنگ آهن ارایه شد.
محمد سقایی در این باره گفت: این منطقه یكی از بزرگ‌ترین منابع سنگ آهن را دراختیار دارد و در صورتی كه بتوان با بخش محیط زیست به تعاملی دست یافت می‌توان از ذخایر آن برای تأمین این كارخانه فولاد بهره برد.
وی نیز خواستار راه‌اندازی به موقع پروژه فولاد نی‌ریز شد و تصریح كرد، با آغاز به كار این طرح 400 نفر از مردم منطقه جذب این كارخانه خواهند شد.

فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر