کد خبر: 8772 A

حجم سرمایه گذاری بنادر و دریانوردی ایران در بندر گاه انزلی در مدت دو سال گذشته در تاریخ گیلان بی سابقه بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: یک هزار و 530 میلیارد ریال پروژه در بندرگاه انزلی در حال انجام است.

به گزارش ایلنا، فرهاد منتصر کوهساری اظهار کرد: حجم سرمایه گذاری بنادر و دریانوردی ایران در بندر گاه انزلی در مدت دو سال گذشته در تاریخ گیلان بی سابقه بوده است.

وی پروژه های مذکور را ساخت اسکله های تفریحی و گردشگری، ساخت موج شکن ها، ساخت اسکله های عمومی، محوطه سازی، ساخت انبار و کانالهای تاسیسات عنوان کرد.

وی افزود: اجرای این پروژه ها و فعالیت های بندری برای دو هزار نفر به طور مستقیم و برای 10 هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندرگاه انزلی را در گذشته سالانه دو میلیون تن کالا با پهلوگیری 800 فروند کشتی عنوان و خاطرنشان کرد: تخلیه و بارگیری کالا در این بندر اکنون به هفت میلیون تن کالا با پهلوگیری بیش از دو هزار کشتی رسیده است.

کوهساری به کاهش زمان خدمات کشتی ها در اسکله اشاره و تصریح کرد: زمان تخلیه و بارگیری کشتی ها از 3 / 5 روز اکنون به 2 / 1 روز کاهش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بندر آستارا 20 اردیبهشت سال 89 تحویل اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان داده شد و در کمتر از 22 ماه بندرگاه ساخته و پهلوگیری کشتی انجام شد.

وی تصریح کرد: برای ساخت این بندر 400 میلیارد ریال هزینه شد که 300 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و 100 میلیارد ریال سرمایه گذاری بندر بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان یادآور شد: فعالیت این بندر می تواند تاثیر بسزایی در کاهش قیمت تمام شده کالا، صادرات و رونق اقتصادی استان داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد با حل مساله معارض، زیرساخت های لازم برای بنادر کوچک گیلان نیز انجام و این بنادر فعال شوند.

بندرگاه انزلی با 10 پست اسکله و امکان تخلیه و بارگیری هفت میلیون تن کالا در سال سومین بندر مهم کشور بشمار می رود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر