کد خبر: 88508 A

مدیرکل غلات، حبوبات و نباتات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی:

«از آغاز خرید گندم تضمینی توسط دولت تا کنون ۴هزار و دویست تن گندم خریداری شده است./ خرید تضمینی گندم تا آذر ماه ادامه دارد و پیش بینی می‌شود که به ۸ میلیون تن برسد البته مشروط به اینکه بخش بازرگانی دولت خرید را به موقع انجام دهد.»

مدیرکل دفتر غلات و حبوبات و نباتات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی گفت: میزان خرید گندم تضمینی نسبت به خرید پارسال در مدت مشابه ۵۰ درصد افزایش داشته است.

«دلاور حیدرپور» در گفت‌و‌گو باخبرنگار ایلنا اظهار داشت: از آغاز خرید تضمینی گندم توسط دولت تا کنون ۴هزار و دویست تن گندم خریداری شده است که ۲ هزار و چهارصد تن خرید دولتی است و هزار و هشت صد تن خرید تشکلات آزاد همچون کارخانجات ماکارونی است.

حیدرپور ادامه داد: خرید تضمینی گندم تا آذر ماه ادامه دارد و پیش بینی می‌شود که به ۸ میلیون تن برسد البته مشروط به اینکه بخش بازرگانی دولت خرید را به موقع انجام دهد.

مدیرکل استراتژیک غلات و حبوبات و نباتات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرید تضمینی گندم کیلویی هفتصد و بیست تومان است که نسبت به قیمت خرید آزاد آن هشتاد تومان ارزان‌تر است.

وی تاکید کرد: اگر دولت کمتراز میزان پیش بینی شده خرید کند برای تامین آرد نانوایی‌ها با کمبود روبرو می‌شود و باید به واردات روی آورد که سبب خروج ارز از کشور خواهد شد.

خرید تضمینی گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر