کد خبر: 90035 A

نماینده مردم شهریار،قدس وملارد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا:

همانگونه كه نرخ سیم كارت تلفن همراه و اپراتورها در بازار مشخص است و مردم به راحتی خرید می‌كنند باید بتوانیم در بازار خودرو نیز چنین سیاستی را اعمال كنیم.

نماینده مردم شهریار، قدس وملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: بازار آشفته خودرو مردم را رنج می‌دهد.

حسین گروسی، نماینده مردم شهریار، قدس وملارد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایلنا ضمن انتقاد از دستورالعمل شورای رقابت اظهار داشت: بازار عرضه و تقاضا قیمت کالا را مشخص می‌کند اما متاسفانه شورای رقابت تنها بازار سیاه بوجود آورده است.

وی خاطر نشان کرد: طی این مدت در بازار آشفته خودرو تنها دلالان سود بردند و خودروساز و مردم فقط رنج کشیدند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی افزود: همانگونه که نرخ سیم کارت تلفن همراه و اپراتور‌ها در بازار مشخص است و مردم به راحتی خرید می‌کنند باید بتوانیم در بازار خودرو نیز چنین سیاستی را اعمال کنیم.

وی با بیان اینکه باید به علت توجه شود نه به معلول گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت معلول را که‌‌ همان قیمت است مورد توجه قرار داده و از شورای رقابت خواسته تا در دستورالعمل نرخ خودرو تجدید نظر کند این در حالی است که باید به علت توجه شود که‌‌ همان کاهش تولید خودرو بوده است.

گروسی با اشاره به آمار تولید خودرو تصریح کرد: تولید خودرو از1.5 میلیون دستگاه در سالیان گذشته به ۷۰۴ هزار دستگاه در سال رسیده که جای تامل دارد.

وی گفت: طی یکسال گذشته سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده، وزارت صنعت و معدن و نیز مجلس شورای اسلامی و شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو تلاش زیادی کرده‌اند اما متاسفانه به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

گروسی در خاتمه با بیان اینکه بازار آشفته خودرو مردم را رنجیده خاطر کرده است، افزود: افزایش قیمت خودرو در کنار کاهش تولید آن و نیز بیکاری برخی از تولیدکنندگان صنعت خودرو باعث بدبینی بیش از پیش نسبت به این صنعت شده است.

خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر