کد خبر: 90068 A

رییس اتحادیه كشوری آهن فروشان در گفت‌وگو با ایلنا:

ذخیره محصولات فلزی مناسب است و سالانه حدود 3 میلیون تن تیر آهن و میلگرد به كشورهای همسایه و حاشیه نشینان خلیج فارس صادر می‌شود كه اگر بتوانیم این میزان را افزایش دهیم می‌توانیم سهم بیشتری در بازارهای جهانی داشته باشیم.

رییس اتحادیه کشوری آهن فروشان گفت: نرخ آهن و میلگرد تغییری نکرده است.

محمد آزاد، رییس اتحادیه کشوری آهن فروشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه قیمت محصولات فلزی بویژه آهن و میلگرد نسبت به اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری تغییر چندانی نداشته و ثابت مانده است، اظهار داشت: نرخ‌ها نسبت به ۲ ماه گذشته بدون تغییر مانده است اما نسبت به اواخر سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش قیمت داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در ماه رمضان میزان ساخت و ساز‌ها کاهش پیدا می‌کند، گفت: هم اکنون عرضه بیشتر از تقاضا است و همه ساله در این ماه بازار آهن در رکود به سر می‌برد و قیمت‌ها پایین می‌آید.

آزاد با اشاره به نرخ میلگرد و تیر آهن تصریح کرد: در حال حاضر قیمت می‌لگرد در هر کیلو ۲ هزار تومان و تیر آهن نیز هر کیلو گرم ۲ هزار و ۶۰۰ تومان است.

رییس اتحادیه کشوری آهن فروشان با انتقاد از وضعیت موجود خاطر نشان کرد: به طور کلی پروژه‌های عمرانی کشور هم اکنون راکد هستند و مسکن‌های مهر نیز در حال تکمیل شدن هستند و مراحل پایانی ساخت و ساز‌هایشان است که دیگر نیازی به تیر آهن ندارند و در سطح شهر هم ساختمان‌هایی که موجود است یا به فروش نرفته و یا اجاره داده نشده و انگیزه‌ای برای خرید آهن و ساخت و ساز وجود ندارد.

وی با بیان اینکه میزان تولیدات محصولات فلزی در سطح خوبی قرار دارد، گفت: ذخیره محصولات فلزی مناسب است و سالانه حدود ۳ میلیون تن تیر آهن و میلگرد به کشورهای همسایه و حاشیه نشینان خلیج فارس صادر می‌شود که اگر بتوانیم این میزان را افزایش دهیم می‌توانیم سهم بیشتری در بازارهای جهانی داشته باشیم.

آزاد افزود: پیش از اعمال تحریم‌ها محصولات ما به کشورهای آلمان و ایتالیا نیز صادر می‌شد که حتی کیفیت آن‌ها به لحاظ استاندارد از محصولات خود این کشور‌ها بالا‌تر بود اما متاسفانه شرایط بین المللی بر بازار کشور ما تاثیر گذاشته و برخی از کشور‌ها نگران این هستند در صورت معامله با کشور ما مورد تنبیه و تحریم امریکا قرار گیرند.

آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر