کد خبر: 91328 A

به موجب تفاهم‌نامه همكاری سازمان دامپزشكی كشور و وزارت دفاع:

هدف از امضای این تفاهم نامه را همكاری و بهره برداری از ظرفیت های مشترك در پیشبرد برنامه های سازمان دامپزشكی و دفتر برنامه طب كل نگر ودجا، طبق ضوابط و مقررات مربوطه در زمینه های تامین امنیت زیستی و غذایی به ویژه تضمین كیفیت و سلامت دام و فرآورده های دامی است.

سازمان دامپزشكی كشور و دفتر برنامه طب كل نگر گیاهان دارویی، كشاورزی و دامپروری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران(ودجا) به منظور تامین بهداشت و سلامت دام و فرآورده‌های دامی، تفاهم‌نامه همكاری امضا كردند.

به گزارش ایلنا، این تفاهم نامه در راستای اجرای برنامه ها، ضوابط و مقررات بهداشتی و قرنطینه ای از سوی سیدمحسن دستور رییس سازمان دامپزشكی و سرتیپ ۲ پاسدار ستاد علیرضا در رییس دفتر برنامه طب كل نگر ودجا به امضا رسید.

رییس سازمان دامپزشكی كشور هدف از امضای این تفاهم‌نامه را همكاری و بهره‌برداری از ظرفیت‌های مشترك در پیشبرد برنامه‌های سازمان دامپزشكی و دفتر برنامه طب كل نگر ودجا، طبق ضوابط و مقررات مربوطه در زمینه‌های تامین امنیت زیستی و غذایی به ویژه تضمین كیفیت و سلامت دام و فرآورده‌های دامی عنوان كرد.

سیدمحسن دستور اطلاع رسانی و گزارش دهی بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترك قابل انتقال بین دام و انسان در راستای مراقبت و مبارزه با بیماری های دامی را یكی از چارچوب های همكاری مشترك سازمان دامپزشكی با دفتر برنامه طب كل نگر ودجا ذكر كرد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت آزمایشگاه‌های تشخیصی موجود دامپزشكی در بخش‌های دولتی و غیردولتی، برگزاری دوره‌ها و كارگا‌ه‌های آموزشی و همایش‌های علمی مشترك، تدوین و اجرای پروژه های مطالعاتی و پژوهشی مشترك، برقراری قرنطینه و انجام اقدامات امنیت زیستی در مناطق مورد نیاز و همچنین تدوین و ابلاغ دستورالعمل های اجرایی مشترك از دیگر موارد همكاری است كه در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته است.

سلامت دام و فرآورده های دامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر