کد خبر: 93812 A

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار در گفتگو با ایلنا:

اگر جلوی ارایه ارز نهاده دامی گرفته شود و همچنان شاهد افزایش بهای نهاده دامی باشیم مطمئنا قیمت تخم‌مرغ به كیلویی 7 هزار تومان از درب مرغداری و به شانه‌ای 14 تا 15 هزار تومان در سطح شهر خواهد رسید.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار گفت: هم اكنون نهاده های دامی كمیاب شده و تولیدكنندگان توان خرید نهاده های دامی  با این قیمت های نجومی را ندارند.

ناصر نبی پور، رییس هیات مدیره اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینكه تولیدكنندگان تخم مرغ از وضعیت تولید ناامید شده‌اند، اظهار داشت: قیمت نهاده‌ها به شدت افزایش یافته و تا 45 درصد رشد داشته است و دیگر باید برای 1 واحد كوچك مرغداری با 10 هزار مرغ  18 میلیون تومان هزینه شود.

وی خاطر نشان كرد: در تمام دنیا برای بخش كشاورزی و دامداری یارانه در نظر می‌گیرند این در حالی است كه در كشور ما با برداشتن ارز 1226 و  افزایش 2 برابری بهای آن گویی می‌خواهند تولید را نابود كنند.

نبی پور تصریح كرد: متاسفانه این گونه تصمیم‌گیری‌ها بدون در نظر گرفتن توان اقتصادی مردم صورت می گیرد،  اگر جلوی ارایه ارز نهاده دامی گرفته شود و همچنان شاهد افزایش بهای نهاده دامی باشیم مطمئنا قیمت تخم‌مرغ به كیلویی 7 هزار تومان از درب مرغداری و به شانه‌ای 14 تا 15 هزار تومان در سطح شهر خواهد رسید.

وی در خاتمه گفت: باید به تولیدكنندگان یارانه تعلق گیرد و افزایش قیمت‌ها با در نظر گرفتن درآمد مردم صورت پذیرد.

تخم مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر