کد خبر: 94380 A

مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران:

«در آینده نزدیک با کاهش تقاضای سایر فرآورده‌های شیری نیز روبرو خواهیم بود چرا که مردم با خرید شیر خام به تولید پنیر و ماست خانگی نیز می‌پردازند که این به ضرر کارخانه داران است.»

مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران گفت: در سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش تولید شیر خام نداشته‌ایم.

سعید سلطانی در گفت­ و گو با خبرنگار ایلنا با اعلام اینکه «در سال جاری کاهش تولید شیر خام نداشته‌ایم»، اظهار داشت: با گران شدن شیر بسیاری از مردم که به دامداری‌ها دسترسی دارند به خرید مستقیم شیر خام می‌­ پردازند.

به گفته وی گرایش مردم برای خرید شیر ارزان، مردم را به مصرف و تولید سنتی سوق داده است.

سلطانی تاکید کرد: در آینده نزدیک با کاهش تقاضای سایر فرآورده‌های شیری نیز روبرو خواهیم بود چرا که مردم با خرید شیر خام به تولید پنیر و ماست خانگی نیز می‌پردازند که این به ضرر کارخانه داران است.

مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران با اشاره به مواد ۴ و ۸ قانون هدفمند کردن یارانه‌ها افزود: به جای اینکه قیمت شیر گران شود باید به تولید کنندگان یارانه پرداخت می‌شد تا شیر و فرآورده‌های آن با قیمتی مناسب به دست مصرف کنندگان برسد و از کاهش مصرف سرانه کشور جلو گیری شود.

وی در رابطه با تامین نهاده مورد نیاز دامداری‌ها اظهار داشت: خوشبختانه گزارشی مبنی بر کمبود نهاده دامی دریافت نشده است و شرکت پشتیبانی امور دام نهاده مورد نیاز دامداری‌ها را توزیع می‌کند اما خبر‌هایی دال بر توزیع کمتر از میزان مورد درخواست وجود دارد.

وی در پایان افزود: مهم‌ترین دغدغه دامداران ذخیره سازی و ترخیص نهاده‌های دامی سرگردان در کشتی هاست و امید است که بانک مرکزی هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهد.

نهاده دامداری ها، کاهش مصرف شیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر