کد خبر: 94385 A

عسگراولادی در گفتگو با ایلنا:

«بخش خصوصی برنامه‌هایی را در نظر دارد كه به زودی به وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت ارائه خواهد داد.

رییس كمیسیون صادرات اتاق ایران گفت: فردی که به عنوان رییس جدید اتاق بازرگانی ایران انتخاب می‌شود، علاوه براینكه باید بخش خصوصی را نمایندگی كند، نباید کارمند دولت باشد.

اسداله عسگر اولادی، رییس كمیسیون صادرات اتاق ایران در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به انتخاب محمد نهاوندیان (رییس پیشین اتاق بازرگانی ایران) به عنوان رییس دفتر رییس دولت یازدهم اظهار داشت: با انتخاب ایشان مسلما ارتباط دولت و بخش خصوصی بهتر خواهد شد اما انتخاب رییس جدید اتاق بازرگانی ایران باید با حفظ ضوابط صورت گیرد و شخصی از پارلمان بخش خصوصی معرفی شود كه به زبان های خارجی و تجارت بین الملل تسلط داشته باشد.

رییس كمیسیون صادرات اتاق ایران با بیان اینكه حضور نهاوندیان به عنوان ربیس دفتر رییس‌جمهور به نفع بخش خصوصی و باعث تعامل بیشتر با دولت می‌شود تصریح كرد: این انتخاب شایسته بود و حال باید رییس جدید اتاق بازرگانی ایران معرفی شود كه مسلما نباید كارمند دولت  باشد.

عسگراولادی گفت: هنوز فردی برای این سمت معرفی نشده اما باید با رعایت ضوابط رییس جدید اتاق بازرگانی ایران انتخاب شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص اظهارات اخیر رییس بانك مركزی مبنی بر واردات خودرو و كالاهای لوكس به جای دارو افزود: بنده اظهار نظری نمی كنم و در این مورد اطلاعی ندارم.

عسگر اولادی در خاتمه خاطر نشان كرد: بخش خصوصی برنامه هایی را در نظر دارد كه به زودی به وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت ارائه خواهد داد.

 

بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر