کد خبر: 98535 A

دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخمگذار:

نهاده‌های طیور که ماهها در بنادر سرگردان بودند به تازگی اجازه ترخیص یافتند/کاهش قیمت نهاده‌ها بر قیمت تخم مرغ تاثیری ندارد/پبا افزایش جوجه ریزی در سال جاری از ۲۰ شهریور شاهد افزایش عرضه تخم مرغ و همچنین کاهش تقاضا خواهیم بود.

دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخمگذار گفت: افزایش قیمت تخم مرغ بیشتر به دلیل افزایش تقاضا و نبود ذخیره سازی تخم مرغ بوده است و پایین آمدن قیمت نهاده‌ها بر قیمت تخم مرغ بی‌تاثیر است.

فرزاد طلاکش دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخمگذار در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا ضمن اشاره به ترخیص نهاده‌های طیور اظهار داشت: نهاده‌های طیور که ماهها در بنادر سرگردان بودند به تازگی اجازه ترخیص یافتند اما تا این نهاده ها به بازار و دست مرغدار برسند مدت زمانی طول خواهد کشید.

طلاکش افزود: قیمت سویا که درهفته‌های گذشته به کیلویی هزار و هشتصد تومان رسیده بود  در حال حاضر با اعلام خبر ترخیص شدن نهاده‌ها به هزار و سیصد تومان برای خرید نقدی و برای خرید نسیه به ۱۳۰۰-۱۳۵۰ تومان رسید.

وی ادامه داد: قیمت ذرت که به دلیل تخلیه نشدن بار کشتی‌های حامل نهاده‌های طیور  نیر که در هفته های گذشته به کیلویی هزار و دویست تومان رسید بود طی چند روز اخیر برای خرید نقدی به کیلویی ۹۰۰ تومان و برای خرید نسیه ۹۲۰ تا ۹۶۰ تومان رسیده است.

دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخمگذار ادامه داد: در یک هفته آینده بازهم شاهد کاهش بیشتر قیمت نهاده‌ها خواهیم بود اما این کاهش قیمت نهاده‌ها بر قیمت تخم مرغ تاثیری ندارد.

طلاکش با اشاره به اینکه در حال حاضر به طور میانگین قیمت فروش تخم مرغ درب مرغداری‌ها کیلویی سه هزار و ۸۵۰ تومان است، گفت: با افزایش جوجه ریزی در سال جاری از ۲۰ شهریور شاهد افزایش عرضه تخم مرغ و همچنین کاهش تقاضا خواهیم بود پیش بینی می‌شود که در این زمان قیمت تخم مرغ به حالت طبیعی خود برگردد.

تخم مرغ، نهاده طیور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر