کد خبر: 99269 A

مدیر عامل شركت دخانیات ایران خبر داد:

کشت توتون جهت تولید محصولات دخانی با تاکید بر ارتقاء سطح کیفی و کمی به منظور تامین نیاز توتون کارخانجات سیگارت سازی و امر صادرات در برخی استانها بویژه استان گلستان و کردستان به صورت چشمگیری انجام شده است.

بازار مصرف داخل یک واقعیت است و باید با ارتقا کمی و کیفی محصول و تولید بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا از مضرات آن بکاهیم چه بسا اعتقاد دارم که تحت هر عنوان سیگار کالایی مضر است و برای سلامتی زیان‌بار است.

به گزارش ایلنا، نجفیان با اعلام خبر افزایش 53 درصدی تولید سیگار در 5 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال 91 و  تولید رسمی تیراسلیم مشکی در مجتمع تهران این محصول را رقیبی سرسخت برای محصولات مشابه خارجی دانست و گفت: بازار مصرف داخل یک واقعیت است و باید با ارتقا کمی و کیفی محصول و تولید بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا از مضرات آن بکاهیم چه بسا اعتقاد دارم که تحت هر عنوان سیگار کالایی مضر است و برای سلامتی زیان‌بار است.

وی ورود صنعت دخانیات کشور را به تولید سیگار با فناوری نانو حرکتی بسیار مهم در راستای ارتقای کیفیت تولیدات داخلی دانست و گفت: یکی از آمارهایی که در کشورمان همه ساله بر میزان آن افزوده می‌شود قاچاق سیگار است که علاوه بر تبعات منفی و زیان باری که در بحث سلامت و بهداشت جامعه دارد در عرصه فعالیتهای اقتصادی نیز به شدت مخرب و مسموم است بنابراین با تولید و ارتقاء کمی و کیفی محصول با فناوری نانو در صدد بستر سازی و ایجاد ظرفیت های جدید تولیدی باشیم تا بتوانیم با تکیه بر الگوها و فناوری های نوین تولیدی در ارتقاء صنعت دخانیات و مبارزه با پدیده قاچاق نقش اساسی و محوری را ایفا کنیم.

وی تولید سیگار تیراسلیم مشکی  و بهمن سوپر اسلیم مشکی  و تولید سیگار با فناوری نانو در مازندران را گامی در راستای صادرات محصولات ایرانی دانست و گفت: خوشبختانه شرکت دخانیات نیز وارد قلمرو علمی کارآمد در تولید سیگار شده که می‌تواند نقش بزرگی را در مبارزه با قاچاق کالای دخانیاتی داشته باشد.

وی در خصوص وضعیت کشاورزی دخانیات نیز گفت: کشت توتون جهت تولید محصولات دخانی با تاکید بر ارتقاء سطح کیفی و کمی به منظور تامین نیاز توتون کارخانجات سیگارت سازی و امر صادرات و با هدف افزایش سهم مصرف توتونهای داخلی در تولید سیگارتهای داخلی نیازهای اساسی است که خوشبختانه در برخی استانها بویژه استان گلستان و کردستان به صورت چشمگیری انجام شده است.

نجفیان تاکید کرد: انجام این امر با رویکرد ارتقاء کیفی محصول تولیدی، از خروج بیهوده ارز و مصرف کالای قاچاق جلوگیری می نماید که البته این مهم با عنایت و پشتیبانی مسئولین مربوطه، قابل عملیاتی شدن می باشد.

نجفیان در خصوص صادرات کالای دخانی و بازارهای هدف گفت: شرکت دخانیات ایران از طریق تدوین سیاست‌های اقتصادی خود به ویژه در بخش صادرات، منطبق با موقعیت خود بازار هدف را تعریف و توانسته است با رقابت پذیری با رقبا، توانایی خود را برای افزایش سهم بازار مصرف داخل و ایجاد و تقویت سهم خود در بازارهای بین‌المللی تعریف و اجرایی نماید که در همین راستا صادرات سیگار آغاز شده است.افتتاح دفتر فروش تنباکوی زرد طلایی در لبنان و صادرات سیگار به کشورهای همجوار که کارهای اولیه آن انجام پذیرفته است.

وی در خصوص راه اندازی خطوط تولید سیگار در سقز تاکید کرد: با راه اندازی خطوط تولید سیگار در سقز با دو برند وارد بازار مصرف عراق خواهیم شد و سقز می تواند به عنوان یک سکوی صادراتی نقش مهمی را در امر صادرات ایفا نماید. برای راه اندازی خطوط تولید سیگار در دخانیات شهرستان سقز اهتمام جدی انجام گرفته است زیرا دخانیات سقز می تواند در کنار تامین نیاز داخل، در بحث صادرات نیز امکان خوبی برای پیشرفت را ایجاد نماید.خطوط تولید سیگار را از کشور چین وارد ودر اولین فرصت این خطوط راه اندازی خواهند شد خوشبختانه مطالعات و تحقیقات بازاریابی در خصوص بازار مصرف محصولات دخانی عراق صورت گرفته و درصدد هستیم تا با برنامه ریزی دو برند تولیدی دخانیات سقز را وارد بازار مصرف عراق شویم.

نجفیان با اعلام حضور مقامات عالیرتبه کشور کرواسی در مراسم افتتاحیه خطوط تولید سیگار مشترک با کمپانیTDR  کرواسی  تاکید کرد: تولیدات این مجتمع با فناوری نانو در کشور انجام خواهد شد که می تواند در راستای صادرات کالای دخانی به کشورهای همجوار استانهای شمالی بسیار تاثیر گذار باشد.

سیگار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر