کد خبر: 99300 A

رئیس كمیته معدن مجلس گفت:

در اكتشاف ریسك بالایی وجود دارد و سرمایه گذار واقعا نمی داند آیا در نهایت به هدف منجر می شود یا نه، بنابراین، وجود صندوق بیمه معدنی اكتشاف و استخراج، می تواند باعث سوق دادن سرمایه گذاران برای حضور در این بخش شود.

رئیس كمیته معدن كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اكتشافات عمومی معادن باید برای حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی انجام شود.
به گزارش ایلنا، داریوش اسماعیلی با بیان این مطلب اظهار داشت: معتقدیم سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی باید بحث اكتشافات عمومی (پی جویی و ژئوشیمیایی) را در سراسر كشور به انجام رساند چرا كه در صورت مشخص شدن جذابیت‌ها و پتانسیل‌های معدنی، می‌توان توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی را در این حوزه انتظار داشت.
وی افزود: نخستین گام، كمك به سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی از طرق مختلف نظیر تامین بودجه مناسب جهت انجام اكتشافات عمومی و مقدماتی است.
رئیس كمیته معدن كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی «تقویت صندوق بیمه معادن» را به عنوان یكی از راهكارهای توسعه سرمایه گذاری در بخش معدن برشمرد و گفت: در اكتشاف ریسك بالایی وجود دارد و سرمایه گذار واقعا نمی داند آیا در نهایت به هدف منجر می شود یا نه، بنابراین، وجود صندوق بیمه معدنی اكتشاف و استخراج، می تواند باعث سوق دادن سرمایه گذاران برای حضور در این بخش شود.
وی ادامه داد: با توجه به زمان بری 2 تا 5 سال برای نتیجه دهی این بخش، تامین امنیت سرمایه گذاری ضرورت دارد تا سرمایه گذار با خیالی آسوده به فعالیت معدنی بپردازد.

معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر