کد خبر: 9958 A

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از صادرات 6 میلیارد دلاری صنعتی طی 5 ماهه ابتدای سال خبر داد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت  از صادرات 6 میلیارد دلاری صنعتی طی 5 ماهه ابتدای سال خبر داد.

به گزارش ایلنا، مسعود موحدی در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تهران افزود: این میزان 36 درصد كل صادرات كشور را شامل می شود.
موحدی افزایش كیفیت و استقبال از كالاهای تولیدی را در بازارهای خارجی بر اساس آمارهای ارائه شده نشان از افزایش قدرت رقابت تولیدات ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی دانست و اضافه كرد: خوشبختانه صادرات روز به روز كیفیت و محتوای بیشتری پیدا می‌كند.
وی افزود: رویكرد صادراتی كشور به سمت افزایش صدور محصولات صنایع پیشرفته و با تكنولوژی بالاست به شكلی كه نزدیك به ۸۰ درصد صادرات صورت گرفته، محصولاتی بوده كه به نحوی با تكنولوژی متوسط و پیشرفته مرتبط بوده است.
موحدی تصریح كرد: حركت از صادرات سخت‌افزار به سمت صادرات دانش فنی و نیز صادرات 4.1 میلیارد دلاری خدمات فنی - مهندسی در سال گذشته نشان می‌دهد كه توان داخلی در جهت قابل قبولی مجتمع شده است.
به گفته قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، ایجاد برند و نام و نشان تجاری می تواند تولید را به سمت پایداری در بازارهای هدف هدایت كند.
موحدی با اشاره به طرحهای مدیریتیدر مواجهه با  نوسانات قیمت مواد اولیه در شرایط نوسانات نرخ ارز افزود: صنعت مجموعه ای است كه با سیستم‌های دیگر در ارتباط است. سیستم پولی و بانكی باید كار خود را انجام دهد، سیستم پشتیبانی ارزی نیز به وظیفه خود عمل كند و وزارت صنعت معدن و تجارت نیز كار مربوط به حوزه خود را در حل مشكلات انجام می دهد.
به گفته وی ایجاد مركز مبادلات ارزی حاصل پیگیری هایی بود كه وزارت صنعت معدن و تجارت انجام ‌داد تا ارز بدون چالش و نوسان و به شكل شفاف و مشخص در اختیار بخش تولید قرار گیرد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خوشبختانه این مركز روز به روز در حال گسترش است به گونه‌ای در روز اول با عرضه ده میلیون دلار شروع به كار كرد و در روزهای اخیر این مبلغ به ۱۱۰میلیون دلار رسیده است.
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تهران دیروز در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران آغاز به كار كرد و تا ۱۷ مهرماه  برپاست.
در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران تعداد 408 شركت ایرانی و 118 شركت خارجی از كشورهای جهان در مساحتی بالغ بر 24200 مترمربع فضای نمایشگاهی آخرین دستاوردها و آموخته های خود را در زمینه تولید انواع تجهیزات صنعتی، ارائه انواع خدمات فنی و مهندسی، انواع ماشین آلات، ابزار آلات و اتوماسیون صنفی به معرض نمایش قرار دادند.

صادرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر