کد خبر: 99611 A

دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان جوجه یکروزه در گفتگو با ایلنا:

ما حتی در تولید تخم مرغ ۱۵ هزار تن مازاد بر مصرف داخلی داریم و صادرات در این خصوص انجام می‌ شود/ اثرات ترخیص نهاده‌های طیور یک روزه و ناگهانی مشاهده نمی‌شود بلکه باید نهاده‌ها بطور کامل وارد بازار شوند.

تاثیر آزاد سازی نهاده‌های طیور از بنادر برروی بازار مرغ پس از اطمینان عموم از حضور نهاده‌ها در بازار مشخص خواهد شد.

حسن مهربانی یگانه دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان جوجه یکروزه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اثرات ترخیص نهاده‌های طیور یک روزه و ناگهانی مشاهده نمی‌شود بلکه باید نهاده‌ها بطور کامل وارد بازار شوند.

یگانه ادامه داد: قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار رقابت کامل تعیین می‌شود و میزان عرضه و تقاضا بر آن اثر مستقیم دارد و شخص یا ارگان خاصی نمی‌تواند قیمت ثابتی را به بازار مرغ و تخم مرغ تحمیل کند بنابراین در نقاط مختلف شهر اندکی تفاوت قیمت مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت مرغ و تخم مرغ مناسب است، افزود: قیمت مرغ زنده کیلویی ۴هزار و چهارصد تومان، مرغ آماده طبخ بطور میانگین کیلویی ۶ هزار و سیصد تومان و تخم مرغ درب مرغداریی‌ها از کیلویی ۳ هزار و هفتصد تومان تا کیلویی ۳ هزار و هشتصد تومان به فروش می‌رسد.

دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان جوجه یکروزه خاطر نشان کرد: در حال حاضر تولید مرغ و جوجه به اندازه نیاز بازار است و نیازی به واردات مرغ وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: ما حتی در تولید تخم مرغ ۱۵ هزار تن مازاد بر مصرف داخلی داریم و صادرات در این خصوص انجام می‌ شود.

یگانه در پایان تاکید کرد: امید است که هرچه سریع‌تر تمام نهاده‌های طیور ترخیص شود تا وارد کنندگان ذرت و سویا و سایر نهاده‌های مورد نیاز بتوانند نهاده‌ها را به بازار تزریق کنند.

نهاده مرغ، قیمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر