کد خبر: 99660 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران:

انتصابات جدید دیگری در وزارت صنعت در روزهای اینده در راه است.

وزیر صنعت معدن و تجارت در جمع خبرنگاران ضمن تاكید بر این موضوع كه بازارهای كشور انحصاری نیستند، گفت: وضعیت خودرو را به شرایط قبل بازمی‌گردانیم.

محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس ایمیدرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان ایمیدرو باید روش‌های گذشته خود را اصلاح كند تا بخش خصوصی هم به راحتی بتواند در این سازمان سرمایه‌گذاری كند.

وی در خصوص مدیریت ایمیدرو و حكم كرباسیان گفت: در چند روز گذشته بررسی‌هایی در مورد افراد مختلف انجام شد اما با هیچ‌كدام از آنها صحبت جدی نشد و حكم آقای كرباسیان هم دیروز قطعی شد و ایشان موافقت كردند این مسوولیت را بپذیرند.

نعمت زاده در مورد ممانعت از خام فروشی افزود: ایمیدرو مسوولیت توسعه معادن و صنایع معدنی را دارد در برخی زمینه‌ها مانند سنگ آهن و صنایع پایین دستی و برای تبدیل سنگ به فولاد باید سرمایه‌گذاری جدی صورت گیرد، هم‌اكنون از طرح 8 طرح فولادی یكی از آنها به بخش خصوصی داده شده و با اجرای 7 طرح دیگر 7 میلیون تن به ظرفیت فولاد كشور افزوده خواهد شود.

وی خاطر نشان كرد: قطعا خودكفایی از اولویت‌های حوزه صنعت است و باید سرمایه‌گذاری‌های جدی در زمینه فولاد و فلزات انجام شود.

نعمت زاده خاطر نشان كرد: صبح امروز جلسه‌ای با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد و مقرر گرید كارگروهی به ریاست وزیر اقتصاد و دارایی موانع اقتصادی را شناسایی و موضوعات را جهت بررسی رفع موانع سرمایه‌گذاری به وزارت صنعت اعلام كند.

وی در خاتمه گفت: انتصابات جدید دیگری در وزارت صنعت در روزهای اینده در راه است.

نعمت زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر