کد خبر: 99715 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

وقتی ایمیدرو علی‌رغم تأمین فاینانسور چینی برای اجرای 7 طرح فولادی، در تأمین پیش پرداخت به بانک و گشایش ال‌سی مشکل دارد، باید از بخش خصوصی استفاده کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نباید سنگ آهن به صورت کنسانتره صادر شود بلکه باید به فولاد تبدیل شده و سپس صادر شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد رضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم تودیع و معارفه رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینكه شرایط كشور بركسی پوشیده نیست اظهار داشت: ایمیدرو شركتی بزرگ و ملی از زیرمجموعه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است كه طی 11 سال گذشته اقدامات خوبی داشته است.

وی خاطر نشان كرد: آقای امینی حدود 25 سال سابقه كار در دولت را دارند و 6 سال دیگر می توانند در دولت فعالیت كنند مسلما از ایشان در جایی دیگر بهره خواهیم برد.

وزیر صنعت افزود: اجرای اصل 44 در چند سال گذشته مشکلات زیادی را برای ایمیدرو به وجود آورده است و برای تحقق این هدف نیازمند همدلی و مدیریت جدید بودیم.

وی خاطر نشان كرد: کرباسیان تا صبح امروز هم مشخص نبود رییس ایمیدرو شود و از وزارتخانه‌های اقتصادی و کار هم پیشنهاد داشت و صبح امروز با من تماس گرفتند تا بخواهند ایشان را در تیم وزارتخانه قرار دهند كه بنده موافقت نكردم.

نعمت زاده با تاكید بر اینكه باید از توانایی بخش خصوصی بیش از پیش بهره برد تصریح كرد: وقتی ایمیدرو علی‌رغم تأمین فاینانسور چینی برای اجرای 7 طرح فولادی، در تأمین پیش پرداخت به بانک و گشایش ال‌سی مشکل دارد، باید از بخش خصوصی استفاده کند.

وزیر صنعت خاطر نشان كرد: اگر می خواهیم در آینده طرح‌های معدنی به بخش خصوصی واگذار كنیم، پس بهتر است از روز اول به این بخش اعتماد كنیم.

وزیر صنعت در ادامه با تاhکید بر لزوم جلوگیری از صادرات مواد معدنی خام، گفت: نباید سنگ آهن به صورت کنسانتره صادر شود بلکه باید به فولاد تبدیل شود.

وی با بیان اینکه طبق برنامه باید به صادرات 15 میلیون تن سیمان برسیم، گفت: این رقم را باید افزایش دهیم تا آنجا که 50 میلیون تن صادرات سیمان داشته باشیم همچنین می توان در زمینه صادرات آلومینیوم، مس و گاز و سایر منابع انرژی صادرات بیشتری داشت.

وزیر صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر