کد خبر: 11117 A

رئیس سازمان صنایع هوایی در جمع خبرنگاران:

براساس بررسی صورت گرفته حدود 80 دصد درخواست ها هواپیمای صد تا 150 نفره است و تمركز خود را بر ساخت این نوع هواپیماها گذاشته ایم/ 9 فروند هواپیمای تولید مشترك یك الی 2 سال آینده وارد بازار خواهد شد.

رئیس صنایع هوایی وزارت صنعت با بیان اینكه نخستین هواپیمای تولید داخل هفت سال دیگر به بازار می آید، گفت: 9 فروند هواپیمای تولید مشترك یك الی 2 سال آینده وارد بازار خواهد شد.

به گزاش خبرنگار ایلنا، منوچهر منطقی در حاشیه نمایشگاه صنعت هوا فضا در جمع خبرنگاران، درباره آخرین وضعیت تولید هواپیمای پهن پیكر، گفت: براساس بررسی صورت گرفته حدود 80 دصد درخواست ها هواپیمای 100 تا 150 نفره است و تمركز خود را بر ساخت این نوع هواپیماها گذاشته ایم.

وی با یبان اینكه ساخت هواپیمای پهن پیكر در ایران اقتصادی نیست، گفت: اما این موضوع دلیل بر منتفی بودن ساخت هواپیمای پهن پیكر در كشور نیست.

مسئول طراحی و تولید هواپیمای پهن پیكر تصریح كرد: در حال حاضر بحث ارتقا هواپیماها مطرح است كه به صورت 100 در صد در داخل انجام شود و نیازی به ارسال آنها به خارج از كشور نیست.

منطقی با اشاره به این كه هواپیمای پهن پیكر از ظرفیت حدود 220 نفر شروع می شود، تاكید كرد: در حال حاضر بیشترین تقاضا برای ساخت هواپیمای 150 نفره است كه در این قضیه وارد شده ایم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر