کد خبر: 1198 A

سرمایه‌گذاری مشترک دولت و بخش‌خصوصی در بنادر

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از افتتاح فاز اول بندر تجاری آستارا در هفته دولت خبر داد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از افتتاح فاز اول بندر تجاری آستارا در هفته دولت خبر داد.
به گزارش ایلنا، گفت: این بندر با سرمایه‌گذاری مشترک دولتی و خصوصی احداث شده است و در این مرحله از ظرفیت بالغ بر 600 هزار تن برخوردار است که با تکمیل کل طرح و بهره برداری از آن سالانه 5/2 میلیون تن به ظرفیت تجاری بندر آستارا افزوده خواهد شد. معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت احداث این بندر علاوه بر فراهم سازی زمینه های تحول اقتصادی در شهرستان آستارا و استان گیلان، به عنوان بندر لجستیکی استان سبلان نیز نقش آفرین خواهد بود و افزایش ظرفیت بنادر تجاری را برای کشور به ارمغان می آورد.

مهندس سیدعطاءاله صدر با اشاره به برنامه جامع سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد زیر ساخت های توسعه، ترانزیت و روابط تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر افزود: جمهوری اسلامی ایران با توجه به عبور کریدور شمال – جنوب، پهنه سرزمین از قابلیت بالائی در توسعه ترانزیت و تجارت منطقه ای برخوردار است و احداث بندر آستارا نیز در این راستا ظرفیت جدیدی را برای توسعه فعالیتهای بندری و دریایی کشور فراهم می سازد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: مزایده این بندر در سال 88 با حضور 13 شرکت خصوصی برگزار شد و تاکنون بالغ بر 250 میلیارد ریال در این بندر سرمایه گذاری صورت گرفته و هم اکنون شاهد آماده بودن فاز اول آن برای افتتاح هستیم.

وی ادامه داد: بهره برداری آزمایشی از بندر آستارا با پهلو دادن یک فروند شناور 5 هزار تنی درهفته آخر مردادماه آغاز شد که امکان بهره برداری رسمی از بندر مذکور در هفته دولت فراهم می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر