کد خبر: 16161 A

رئیس اتحادیه مشاوران املاک درگفتگو با ایلنا:

در صورتی که فردی بعد از اتمام معامله با فرایند تحویل واحد خود با مشکل مواجه شود یا اینکه فروشنده بعد از ملک خریداری شده از فروش امتناع کند و همچنین سایر موضوعات دیگر با ایجاد نهاد داوری قابل بررسی خواهد بود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری از ایجاد نهاد داوری برای حل مشکلات مربوط به طرفین معامله برای کاهش زمان رسیدگی و همچنین كمك به به قوه قضاییه خبرداد و گفت: در حال دریافت مصوبات لازم برای اجرای این طرح هستیم.

مصطفی قلی‌خسروی درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه تعدادی از قضات بازنشسته و دارای صلاحیت را در سامانه املاک و مستقلات و همچنین در داخل مشاوران املاک قرار می دهیم، تصریح کرد: در صورتی که طرفین معامله به مشکلاتی برخورد کنند این امکان وجود خواهد داشت تا یکی از قضات دارای صلاحیت به منظور بررسی مشکل پیش آمده در مشاور املاک مورد نظر حضور یابد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح زمان رسیدگی به مشکلات طرفین معامله کاهش و همچنین در راستای کمک به قوه قضاییه اقدام می شود، افزود: در جهت ایجاد نهاد داوری اقدام کرده ایم که به زودی شاهد اجرای این طرح خواهیم بود.

خسروی ادامه داد: در حال دریافت مصوبات لازم برای اجرای این طرح هستیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: همچنین دفترچه ای از اسامی قضات در اختیار مشاوران املاک قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: در صورت احتمال هر گونه مشکل بین مستاجر، موجر و سایر معمامله كنندگان با پیشنهاد مشاور املاک بررسی این موضوعات توسط قاضی در محل مشاور املاک انجام می گیرد و حکم نیز قابل اجرا است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه تعداد قضات برای حل مشکلات باید فرد باشند، گفت: به عنوان مثال در صورتی که فردی بعد از اتمام معامله، با فرایند تحویل واحد خود با مشکل مواجه شود یا اینکه فروشنده بعد از ملک خریداری شده از فروش امتناع کند و همچنین سایر موضوعات دیگر با ایجاد نهاد داوری قابل بررسی خواهد بود.

خسروی درپاسخ به این سوال که آیا این طرح هزینه ای برای طرفین معامله در بر خواهد داشت گفت: قطعا هزینه ای را برای طرفین در بر دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر