کد خبر: 1682 A

بندر خلیج فارس دارای 8 پست اسکله، که عمده کالاهای نفتی و معدنی از جمله قیر، سنگ آهن، سیمان، آهک، به کشورهای حاشیه خلیج فارس و چین صادر می‌شود.

معاون عمرانی اداره کل بنادرودریانوردی هرمزگان از بهره برداری مرحله اول طرح تعویض ضربه گیر (فندر)های بندر خلیج فارس در هفته دولت خبر داد وگفت: این طرح در دو مرحله با اعتباری بیش از یک میلیارد و400 میلیون تومان از اوایل سال جاری شروع شد و در هفته پر خیر و برکت دولت به بهره برداری می رسد.
به گزارش ایلنا، عباس کمالی افزود: ارتقای ضریب ایمنی در بندر، پهلو گیری آسان شناور ها، و خدمات دهی مناسب به کشتی ها از مهمترین اهداف اجرای این طرح است. وی فرسودگی ضربه گیرها و تغییر کاربری اسکله ها براساس طرح جامع بندری از مهمترین علل تعویض ضربه گیرها در بندر خلیج فارس برشمرد.

کمالی افزود: در زمان اجرای این طرح برای 30 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است. وی گفت: اکنون عملیات اجرایی مرحله دوم طرح تعویض ضربه گیرها در حال اجرا است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد. کمالی گفت: سالیانه 500 هزار تن از مشتقات نفتی از بندر خلیج فارس صادر می شود و از سوی دیگر نقش مهمی در بانکرینگ کشتی ها که همان سوخت رسانی به شناورها در منطقه است را دارد و نیازمند ایجاد زیرساخت های بیشتری از جمله شانتیگ یارد ریلی مواد نفتی، ساخت تاسیسات برقی وفاضلاب است که این نیاز ها در برنامه های سالجاری قرار گرفته است. وی افزود: در پایان اجرای این طرح 200 عدد ضربه گیر در بندر خلیج فارس نصب می شود.

کمالی گفت: با توجه به شعار تولید ملی و حمایت از کار وسرمایه ایرانی تمامی این ضربه گیرها توسط متخصصان ایرانی و به شکل کاملاً بومی ساخته و نصب می شوند.

شایان ذکر است بندر خلیج فارس دارای 8 پست اسکله، که عمده کالاهای نفتی و معدنی از جمله قیر، سنگ آهن، سیمان، آهک، به کشورهای حاشیه خلیج فارس و چین صادر می شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر