کد خبر: 2053 A

در طرح تابستانه 18 پست و دو پایگاه در استان گیلان؛ یک پایگاه و پنج پست در استان گلستان و 16 پست و دو پایگاه امدادی دریایی در مازندران مستقر شده است.

اجرای مرحله دوم طرح ویژه کاهش غریق در سواحل دریای خزر آغاز شد.
به گزارش ایلنا، رییس اداره جستجو و نجات سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان گفت:به این منظور 192 پست امدادی ساحلی در روزهای عادی و تعطیل در نقاط کور شناسایی شده در سواحل استاهای ساحلی شمال کشور استفرار یافته است.
منصور توکلی افزود: هر کدام از این پست های امدادی مجهز به چهار ناجی و نجاتگر است که در دو شیفت دو نفره در این پست ها حضور دارند.
وی درباره استقرار این پست های امدادی در استانهای شمال کشور اظهار داشت:سهم استان گیلان از این 192پست؛50 پست برای روزهای عادی و 60 پست برای ایام تعطیل، گلستان 10 پست برای روزهای عادی و 12 پست برای روزهای تعطیل و مازندران 120 پست برای ایام تعطیل و 100 پست نیز برای روزهای عادی است.
توکلی با بیان اینکه 44 پایگاه و پست امداد ساحلی و دریایی نیز در طرح ویژه تابستانه هلال احمر در استانهای شمال کشور فعال شده است افزود: در طرح تابستانه 18 پست و دو پایگاه در استان گیلان؛ یک پایگاه و پنج پست در استان گلستان و 16 پست و دو پایگاه امدادی دریایی در مازندران مستقر شده است.

رییس اداره جستجو و نجات سازمان امداد و نجات هلال احمرگفت: با این 44 پایگاه و پست طرح تابستانه و همچنین 192 پست امدادی طرح ویژه کاهش غریق؛تعداد پایگاههای امدادی دریایی و ساحلی سازمان هلال احمر در شمال کشور به 236 پست و پایگاه می رسد.

وی درباره تجهیزات و خدمات پایگاه ها و پست های امدادی گفت: هر 10 پست از این 192 پست توسط یک پایگاه اصلی که مجهز به یک دستگاه آمبولانس،یک قایق نجات،یک دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه جت اسکی، چهار نجاتگر و ناجی متخصص و ماهر و هفت نفر نیروی دیگر است پشتیبانی می شود.

رییس اداره جستجو و نجات سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه مرحله اول کاهش غریق در سواحل دریای خزر از تیرماه شروع و تا مردادماه سال جاری ادامه داشت گفت: اجرای مرحله دوم این طرح که از هفته گذشته شروع شده است تا پایان شهریور ادامه می یابد.

وی همچنین از استقرار دو بالگرد امداد در استانهای گیلان و مازندران خبر داد که در مواقع اضطراری خدمات پروازی را به مصدومان ارائه خواهند داد.

رییس اداره جستجو و نجات سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت:امسال علاوه بر استفاده از ناجیان کمیسیون نجات غریق، به درجه و رتبه بندی ناجیان غریق و نجاتگرهای امدادی اقدام کردیم که این اقدام تاثیر قابل ملاحظه ای در افزایش بازدهی طرح ویژه کاهش غریق در سواحل دریای خزر بویژه در تیرماه داشت.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر