کد خبر: 2412 A

230 فروند انواع شناور مورد نیاز که در بنادر به کشتی‌ها خدمات می‌دادند به صورت مستقیم و یا با مشارکت سازندگان خارجی در کارخانجات ایرانی ساخته شده است.

مدیرکل تامین و نگهداری سازمان بنادر و دریانوردی از ورود 29 شناور مسافری و 112 شناور خدماتی به ارزش بیش از 262 میلیارد تومان به ناوگان دریایی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا،عبدالکریم رزازان گفت: 230 فروند انواع شناور مورد نیاز که در بنادر به کشتی‌ها خدمات می‌دادند به صورت مستقیم و یا با مشارکت سازندگان خارجی در کارخانجات ایرانی ساخته شده است.

به گفته وی یدک‌کش، لایروب، شناور خدماتی مدرن جزء آن دسته از شناورهایی هستند که تاکنون در کارخانجات ساخت کشتی داخلی تولید شده‌اند و سازمان بنادر و دریانوردی با خرید آنها این شناورها را به ناوگان دریایی کشور اضافه کرده است.

وی یادآور شد: انواع جرثقیل‌های سبک و سنگین با حمایت از تولیدکنندگان داخلی ساخته و در بنادر کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی از ساخت 29 شناور مسافری از محل تسهیلات وجوه اداره شده خبر داد و افزود: این شناورها به ارزش 47 میلیارد تومان توسط سازندگان داخلی ساخته شده که همچنان نیز ادامه دارد.

رزازان خاطرنشان کرد: از 29 شناور سفارش داده شده 20 شناور به بهره‌برداری رسیده است و 9 شناور دیگر تا پایان سال تحویل بخش خصوصی می‌شود.

مدیرکل تامین ونگهداری تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از ورود 112 فروند شناور خدماتی به ناوگان دریایی کشور خبر داد.

وی اظهار کرد: 110 فروند شناور خدماتی با اعطای وام ارزان ‌قیمت به ارزش بیش از 215 میلیارد تومان تهیه خواهد شد که بیش از 80 فروند به آنها تحویل داده شده و ما بقی نیز در دست ساخت است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر