کد خبر: 2578 A

بهترین راه حل مقابله با حملات اینترنتی، استانداردسازی رایانه‌هاست به این معنی كه از ابتدایی‌ترین راه كارها مانند نصب آنتی‌ویروس و به روز كردن ویندوز تا سایر روش‌های پیش‌شناسایی بدافزارها و راهکارهای پیشگیرانه برای انسداد حملات مخرب اینترنتی استفاده کنند.

یك كارشناس فنی شبكه گفت: استانداردسازی رایانه‌ها مهم‌ترین راه حل مقابله با حملات مخرب اینترنتی است.

مهدی جان بزرگی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت:هیچ گاه امنیت صد در صد در فضای مجازی وجود ندارد و هرچه در این زمینه هزینه شود همچنان هكرها و بدافزارها وجود دارند و مشغول خرابكاری هستند.

وی افزود: هم اكنون تبهکاران اینترنتی به شیوه‌هایی جدیدی از خرابکاری روی آورده‌اند تا بتوانند درآمدهای غیرقانونی خود را افزایش دهند پس باید با فرهنگ‌سازی در جامعه به مقابله با آنها پرداخت.

این كارشناس فنی شبكه تصریح كرد: كاربران فضای مجازی را می‌توان به دو دسته كاربران خانگی و كاربران  بخش‌های امنیتی مانند شبكه بانك‌ها و شركت نفت و...ت قسیم  كرد كه باید گفت به‌وجود آوردن امنیت در این دو حوزه متفاوت است.

وی افزود: در بخش خانگی تنها با یك آنتی‌ویروس و به روز كردن ویندوز می‌توان از ویروس ها پیشگیری كرد اما در بخش امنیتی با نرم‌افزارهای ابتدایی نمی‌توان كاری از پیش برد و راه حل تنها قرنطینه كردن آنهاست.

بزرگی خاطر نشان كرد: به جرات می توان گفت که شبکه‌های اجتماعی اکنون به یک معضل امنیتی در اینترنت تبدیل شده‌اند. بسیاری از تبهکاران و مجرمان رایانه‌ای این شبکه‌ها را به عنوان هدف سهل‌الوصول خود برای انتشار آلودگی، ایجاد اختلال و نیز سرقت اطلاعات تلقی می‌کنند و بیشتر تمرکز آنها روی دسترسی‌ به حساب‌های کاربری اعضای شبکه‌های اجتماعی است تا بدون هیچ دردسری اطلاعات و داده‌های محرمانه مورد نظر خود را جمع‌آوری کنند.

وی در خاتمه گفت: به نظر می‌رسد بهترین راه حل در این زمینه استانداردسازی رایانه‌ها است به این معنی كه از ابتدایی‌ترین راهكارها مانند نصب آنتی‌ویروس و به روز كردن ویندوز تا سایر روش‌های پیش‌شناسایی بدافزارها و راهکارهای پیشگیرانه برای انسداد حملات مخرب اینترنتی استفاده کنند و سایر جوانب حفاظتی در رایانه‌های خود را نیز جدی بگیرند تا زمانی كه وارد سایتی شدند‏، كامپیوتر شان آلوده نشود.

استاندارد سازی رایانه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر