کد خبر: 2647 A

رئیس هیئت مدیره فرودگاه آزادی شهرستان نظر آباد:

در حال حاضر حدود 400 نفر مستقیم و غیر مستقیم در بخش هواپیمایی فرودگاه آزادی نیروی مشغول به کار هستند.

گسترش و توسعه هواپیمایی عمومی کشور در استان خراسان، مازنداران، ایلام، زنجان، قزوین، شیراز و لرستان از برنامه‌های هوایی کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رئیس هیئت مدیره فرودگاه آزادی شهرستان نظر آباد عصر دوشنبه در مراسم افتتاحیه این پروژه گفت:در فرودگاه آزادی 4 مدل هواپیما ساخت، طراحی و مونتاژشده است در حالی که هیچ کشوری در دنیا نمی تواند مدعی این امر باشد.

عبدالله یونسی در راستای اقدامات انجام شده گفت: ما به ساخت اولین هواپیما در استان البرز پرداختیم و آن را به استرالیا منتقل کردیم. در استرالیا پرواز این هواپیما را به نمایش گذاشتیم و این هواپیما در استرالیا خریداری و قرار داد 50 فروند با استرالیا بسته شد.

وی به طراحی هواپیمای بدون موتور اشاره کرد و گفت:این هواپیما برای اولین بار در ایران ساخته شد و زمانی که به انتقال این هواپیما به استرالیا پرداختیم به علت تحریم های ایران با مشکل روبرو شدیم.

وی بیان کرد: ما در سال 88 توانستیم برای اولین بار مجوز گردشگری هوایی در ایران را بگیریم.

یونسی ادامه داد: در حال حاضر در فرودگاه آزادی حدود 100 فروند هواپیمای آماده داریم که بیشتر در روند عملیاتی هستند و حدود 20 فروند هواپیما در فرودگاه آزادی مونتاژ شده و مجوز پرواز را گرفته اند که 100 فروند آن در شهرهای مختلف پخش و واگذار شده است.

وی افزود: گسترش و توسعه هواپیمایی عمومی کشور در استان خراسان، مازنداران، ایلام، زنجان، قزوین، شیراز و لرستان از برنامه‌های هوایی کشور است.

وی در پایان در راستای اشتغال بخش هواپیمایی فرودگاه آزادی گفت: در حال حاضر حدود 400 نفر مستقیم و غیر مستقیم در بخش هواپیمایی فرودگاه آزادی نیروی مشغول به کار هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر