کد خبر: 42758 A

رییس انجمن شركت های هواپیمایی در گفت وگو با ایلنا:

موسوی در ادامه سخنان خود افزایش قیمت بلیت را غیر قابل پذیرش برای مردم دانست و گفت: هم‌اكنون پیش‌بینی می شود تعداد مسافران عید نوروز به نسبت سال قبل ۱۵ تا 20 درصدی داشته باشد كه این خود برای صنعت هواپیمایی فاجعه است. حال بخواهند قیمتها را نیز آزاد سازی كنند آن هم بدون حمایت دولت فاتحه این صنعت را باید خواند.

رئیس انجمن شركتهای هواپیمایی در واكنش به فرهاد پرورش مدیرعامل شركت هما درخصوص آزاد سازی مشروط قیمت بلیت هواپیما گفت: ما شدیدا با آزاد سازی قیمتها در این صنعت مخالفیم.
سید عبدالرضا موسوی، رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا ضمن بیان این مطلب گفت: شرایط حال حاضر صنعت هواپیمایی برای آزاد سازی قیمتها اصلا مساعد نیست‏ و این صنعت به شدت به حمایت دولت احتیاج دارد.
وی ادامه داد: آزادسازی قیمتهای بلیت هواپیما به منزله فشار بیشتر به مردم است‏، هم اكنون هم به اندازه كافی با افزایش قیمت بلیتها به مردم فشارآمده است و دیگر این آزادسازی به صلاح این صنعت و مردم نیست.
رئیس انجمن شرکتهای هواپیمایی خاطرنشان کرد: شرایط ایرلاین‌ها بسیار دشوار است و صنعت حمل و نقل با مشکلات جدی روبرو شده است و اگر قرار باشد که دولت در این شرایط تغییری ندهد این صنعت آسیب می بیند.

وی خاطرنشان كرد: هم‌اكنون دولت به شرکت‌ها ارز نمی دهد، همچنین كه ما توان تهیه ارز با نرخ ۳۸۰۰ تومان از بازار آزاد را نداریم، نظرما این است که براساس آخرین مصوبه مجلس که به دستگاه‌های دولتی ابلاغ شد، باید قیمت سوخت به نرخ قبلی بازگردد، ما نیز اعلام کردیم که حاضریم قیمتها را کاهش دهیم.

موسوی در ادامه سخنان خود افزایش قیمت بلیت را غیر قابل پذیرش برای مردم دانست و گفت: هم‌اكنون پیش‌بینی می شود تعداد مسافران عید نوروز به نسبت سال قبل ۱۵ تا 20 درصدی داشته باشد كه این خود برای صنعت هواپیمایی فاجعه است.
حال بخواهند قیمتها را نیز آزاد سازی كنند آن هم بدون حمایت دولت فاتحه این صنعت را باید خواند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این سخنان در واكنش به اظهارات فرهاد پرورش مدیر عامل شركت هما گفته شده است.
مدیر عامل هما با اشاره به آزادسازی مشروط قیمت بلیت هواپیما، گفت: با توجه به تفاهم با بانک مرکزی، سازمان هواپیمایی کشوری نیاز ارزی ایرلاین‌ها را تعیین و آن‌ را به بانک مرکزی اعلام می‌کند.
وی با تاکید بر این‌که رئیس سازمان هواپیمایی مسئول این کار شده است، تصریح کرد: نامه تخصیص ارز مبادله‌ای به ایرلاین‌ها از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است و شرکت‌های هواپیمایی باید برای دریافت آن مدارک مورد نیاز را به بانک مرکزی ارائه کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر