کد خبر: 45846 A

مدیرعامل مخابرات ایران در گفت وگو با ایلنا خبرداد:

ممکن است مشکلاتی که کاربران اینترنتی هراز چندگاهی با آن روبرو می شوند مربوط به عدم دسترسی به یک پروتکل خاص و یا یک سایت خاص باشد که ارتباطی با زیرساختهای شبکه ندارد؛ اینکه سایتی در دسترس نیست و یا باز نمی شود مربوط به بستر ارتباطی نیست ولی ما درصددیم این مشكلات كوچك هم مرتفع شود.

شركت مخابرات ایران مشكلات اینترنت را مرتفع كرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، قریب به سه هفته است كه شبکه اینترنت کشور با اختلالاتی روبرو بود به نحوی که دسترسی کاربرانی که از شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت و شرکت مخابرات ایران سرویس می‌گرفتند با کندی و قطع و وصلی‌های مکرری روبرو بودند.

براساس این گزارش، شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان متولی بخش اینترنت کشور اعلام کرد که این مشکل در شبکه ارتباطی کشور مشاهده نشده و هیچ ربطی به این شركت ندارد.از طرف دیگر مسوول ارتباط با رسانه های شركت مخابرات استان تهران دلیل این مشكل را فنی اعلام كرده و اعلام كردند كه كارشناسان شركت مخابرات درصدد رفع این اختلال هستند.
گزارش ها حاكی است كه این اختلالها همچنان ادامه دارد،این درحالی است كه دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور دلیل این كندی را محدود کردن سرویس اینترنت جهت مقابله با حملات سایبری اعلام می كند.
مظفر پوررنجبر مدیرعامل مخابرات ایران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا بااشاره به كندی سرعت اینترنت در هفته های گذشته، گفت: کندی سرعت اینترنت در روزهای اخیر بنا بر اعلام دبیر شورای عالی فضای مجازی محدود کردن سرویس جهت مقابله با حملات سایبری بود، ولی در حال حاضر حمله ای در مسیرهای پهنای باند بین‌المللی وجود ندارد و هیچگونه قطعی روی لینک های ارتباطی بین المللی گزارش نشده است.
وی افزود: متاسفانه در چند هفته گذشته یکی از مسیرهای شرکت روس تلکوم که از سوی شرکت زیرساخت به شرکت مخابرات ظرفیتش فروخته شده بود نیز قطع شد كه این موضوع باعث شد که سرعت اینترنت در چند شهر کند شود که البته این مشکل در حال حاضر برطرف شده است.
پوررنجبر با تاکید بر نقش بسترسازی شرکت ارتباطات زیرساخت برای ایجاد دسترسی کاربران با شاخص کیفیت مناسب، اظهار داشت: اگرچه قطعی فیبر جزئی از اینترنت محسوب می‌شود اما با توجه به مکانیزم هایی که برای پیشگیری و جلوگیری از این قطعی ها درنظر گرفته شده طی دو هفته اخیر دسترسی به شبکه زیرساخت ارتباطی کشور مهیا بوده و بروز قطعی گزارش نشده است. 
وی ادامه داد: ممکن است مشکلاتی که کاربران اینترنتی هراز چندگاهی با آن روبرو می شوند مربوط به عدم دسترسی به یک پروتکل خاص و یا یک سایت خاص باشد که ارتباطی با زیرساختهای شبکه ندارد؛ اینکه سایتی در دسترس نیست و یا باز نمی شود مربوط به بستر ارتباطی نیست ولی ما درصددیم این مشكلات كوچك هم مرتفع شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر