کد خبر: 58610 A

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

وزیر راه و شهرسازی گفت: از 95 هزار واحد مسکن مهر در پردیس که خردادماه سال گذشته کلنگ زده شد، 93 هزار واحد تا پایان سال جاری تحویل داده می‌شود.

ایلنا: علی نیکزاد در حاشیه بازدید از مسکن مهر پردیس بیان کرد: واحدهای مسکن مهر با همه امکانات زیربنایی، رفاهی و آموزشی تحویل می‌شود.

به گزارش ایلنا، وی همچنین از تحویل 95 هزار واحد مسکن مهر در پرند و نیز 50 هزار واحد در هشتگرد تا پایان سال جاری به متقاضیان خبر داد.

نیکزاد گفت: وام خرید مسکن همچنان 20 میلیون تومان است اما وام ساخت مسکن تا 50 میلیون تومان افزایش یافته است و همچنین در سال گذشته 200 هزار واحد روستایی و 720 هزار واحد شهری تحویل مردم شد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: 19 بیمارستان، 7000 کیلومتر راه روستایی و بزرگراه و راه آهن و فاز اول توسعه بندرشهیدرجایی در سال گذشته به پایان رسید.

نیکزاد با اشاره به ظرفیت کانتینری بنادر در سال گذشته گفت: این ظرفیت به به 7،1 میلیون کانتینر افزایش یافته و حدود 402 میلیون نفر - مسافر و 269 میلیون تن بار هم جابجا شد.

وی افزود: هشت هزار وسیله نقلیه عمومی نوسازی و 18 فروند هواپیما وارد ناوگان هوایی شده است و به گفته وزیر راه و شهرسازی 245 دستگاه لوکوموتیو، واگن مسافری و باری نیز در سال گذشته وارد ناوگان ریلی کشور شد.

علی نیکزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر