کد خبر: 63263 A

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا:

آزادراه تهران - شمال طرح بسیار خوبی بوده که نادرست اجرا شده و به علت کوتاهی دو نهاد پیشرفتی نداشته است/به تازگی 82 میلیارد تومان به بنیاد اعتبار داده شده که طرح را فعالتر کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت آزاد راه تهران - شمال، گفت: قطعه ۲ و ۳ این آزادراه از بنیاد مستضعفان گرفته شده  است و  به خاتم الانبیا داده شده و این بنیاد نمی‌تواند ادعایی در باره این دو قطعه داشته باشد.

به گزارش ایلنا، احمد صادقی درباره آخرین وضعیت آزادراه تهران - شمال و مشکلات بنیاد مستضعفان در ساخت این آزاد راه، با اعلام اینکه بنیاد و وزارت راه، در گذشته در این باره کوتاهی کردند، گفت: البته ما در پی مقصر این مشکلات نیستیم، بلکه می‌خواهیم گذشته را با عملکرد صحیح جبران کنیم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: بنده هر هفته از نزدیک روند پیشرفت را رصد می‌کنم و تقریبا اطمینان دارم، این طرح امسال به بهره برداری می‌رسد.

صادقی با اشاره به کنسرسیوم چین و بنیاد در این طرح گفت: با چینی‌ها که طرف قرارداد بنیاد هستند و ساخت منطقه یک را انجام دهند، چندین جلسه برگزار شده است تا مطالبات و مشکلات آن‌ها حل شود، آن‌ها هم قول دادند تا پایان سال ۹۲، ساخت منطقه یک را تمام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: ساخت منطقه ۲ و ۳ را هم از بنیاد گرفتیم و در پی کنسرسیوم جدید برای اجرای این قطعه‌ها هستیم.

صادقی تصریح کرد: این دو منطقه به طول ۷۳ کیلومتر قسمت اصلی را تشکیل می‌دهد و بسیار صعب‌العبور و دشوار است؛ بنابراین اعتبار بسیاری نیاز دارد و به راحتی سرمایه گذاری برای آن پیدا نمی‌شود

وی در پاسخ به اینکه بنیاد مستضعفان اعلام کرده است قطعه ۲ و ۳ را به سرمایه گذار دیگری تحویل نمی‌دهد، گفت: بنیاد نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد، زیرا دوران مشارکت ما ۱۵ ساله بود که به اتمام رسیده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه قطعه ۲ و ۳ را پارسال از آن‌ها گرفتیم، گفت: آزادراه تهران - شمال طرح بسیار خوبی بوده که نادرست اجرا شده است و به علت کوتاهی دو نهاد پیشرفتی نداشته است، زیرا هیچ نهادی پیگیر ساخت این آزادراه نبود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر