کد خبر: 66669 A

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‏های رایانه‏ای درگفت وگو با ایلنا:

با این بودجه مختصر نمی‏شود به تولید بازی با گرافیک بالا که نیازمند وقت و هزینه بالاتری است، پرداخت.

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‏های رایانه ه‏ای گفت:  با بودجه بسیار کمی که به این عرصه داده می شود، نمی توان به تولید بازی با تکنیک بالا پرداخت.
بهروز مینایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهارداشت: اکنون سهم بازار بازی‏های داخلی تنها 10 درصد است و 90 درصد متعلق به تولیدات خارجی است. دلیل روشن و قانع کننده آن گرافیک بالا و ارزانتر بودن این بازی‏ها نسبت به محصولات داخلی است.

وی به بودجه بسیار اندک حوزه بازی‏های رایانه‏ای اشاره کرد و ادامه داد: با این بودجه مختصر نمی‏شود به تولید بازی با گرافیک بالا که نیازمند وقت و هزینه بالاتری است، پرداخت.
مینایی همچنین از رعایت نکردن قانون "کپی رایت" در کشور به عنوان معضل اساسی در عرصه گیم یاد کرد و توضیح داد: رعایت نشدن قانون یادشده قیمت بازی‏های خارجی را در بازار به نصف کاهش داده است.
مدیر عامل بنیاد ملی بازی‏های رایانه‏ای تاکید کرد که اگر برای بازی‏های خارجی تعرفه ای در نظر گرفته و از عرضه غیرقانونی این قبیل محصولات جلوگیری شود، گام موثری در پیشرفت و توسعه صنعت داخلی گیم برداشته می شود.
وی در عین حال یادآورشد که نباید پیشرفت و توسعه صنعت داخلی گیم را با توجه به جوان بودن آن در کشور نادیده گرفت چراکه بازی‏های ایرانی که از استاندارد معقول برخوردار بوده به بازارهای جهانی راه یافته و مخاطب خود را پیدا کرده است.
مینایی، حمایت جدی از فعالان عرصه گیم را برای تداوم توفیق های بوجود آمده ضروری دانست و بر ارتقای سطح اعتبارات بودجه ای و سرمایه گذاری در این بخش تاکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر