کد خبر: 66724 A

تا پایان تیرماه جاری تدوین می شود؛

مقرر شد در فاز نخست، مرحله مقدماتی تعریف پروژه و تدوین منشور پروژه، به منظور تعیین متدولوژی چارچوب تدوین سند و تشکیل شورای راهبری پروژه انجام شود که اجرایی شده است.

بر اساس برنامه زمانبندی پیش‌بینی شده، پیش‌نویس سند نقشه جامع دولت الکترونیکی تا پایان تیرماه جاری تدوین و جهت طی مراحل بعدی به مراجه ذی صلاح ارسال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا فروزنده، مسوول دبیرخانه کمیسیون تخصصی کارگروه فاوا و مدیر کل کاربردهای الکترونیکی، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، دولت مکلف شده تا پایان سال اول برنامه، نقشه جامع دولت الکترونیکی را به گونه‌ای تهیه کند که ارائه خدمات دولتی ممکن در پایان برنامه از طریق سامانه الکترونیکی و به اشتراک گذاری و یکپارچه سازی پایگاه های داده انجام شود.

وی افزود: در همین راستا و پیرو مصوبات کارگروه مدیریت فاوا مقرر شد هیأتی مرکب از معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری، رییس مرکز فناوری اطلاعات نهاد ریاست جمهوری، معاون توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران به متولی گری «سازمان فناوری اطلاعات ایران» نسبت به تدوین «سند نقشه جامع دولت الکترونیک» اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: در این خصوص، سازمان فناوری اطلاعات ایران با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی و بهره گیری از توان متخصصان و خبرگان حوزه IT کشور و نهادهای ذی ربط، اقدام‌های لازم جهت تدوین نقشه جامع دولت الکترونیکی اجرایی کرده است.

محمدرضا فروزنده با بیان این مطلب که نقشه مذکور در چهار فاز پیاده‌سازی و تدوین می شود تصریح کرد: مقرر شد در فاز نخست، مرحله مقدماتی تعریف پروژه و تدوین منشور پروژه، به منظور تعیین متدولوژی چارچوب تدوین سند و تشکیل شورای راهبری پروژه انجام شود که اجرایی شده است.

بر اساس اطلاعات سایت سازمان فناوری اطلاعات ایران وی ادامه داد: در فاز دوم نیز مرحله آماده سازی، به منظور بررسی اسناد بالادستی، اقدامات گذشته، مطالعات تطبیقی و شناسایی روندهای جهانی و منطقه ای در حوزه فناوری اطلاعات و نهایی سازی و ارائه سناریوهای مواجهه با آینده دولت الکترونیکی بود که با تلاش های صورت گرفته، این فاز نیز نهایی شده است.

مسوول دبیرخانه کمیسیون تخصصی کارگروه فاوا تاکید کرد: در حال حاضر، مطابق زمانبندی تعریف شده برای پروژه، تدوین پیش نویس سند مذکور با همکاری و تعامل کلیه دستگاه‌های اجرایی و برخی از کمیته‌های تخصصی کارگروه مدیریت فاوا در مراحل پایانی است و تا پایان تیرماه جاری آماده خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر