کد خبر: 66962 A

در دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود؛

این کنفرانس به منظور طرح و ارائه دستاوردهای صنعت مهندسی راه آهن در روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.

دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت با مشارکت قطب علمی حمل و نقل ریلی کشور همایش دو روزه ای با عنوان سومین کنفرانس بین المللی پیشرفتهای اخیر در مهندسی راه آهن برگزار می کند.

به گزارش ایلنا، این کنفرانس به منظور طرح و ارائه دستاوردهای صنعت مهندسی راه آهن در روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.

این کنفرانس به دنبال برگزاری شکوهمند دومین کنفرانس بین المللی پیشرفتهای اخیر در مهندسی راه آهن ICRARE2009 در دانشگاه علم و صنعت ایران، که با استقبال کم نظیر اساتید، محققین و صنعتگران داخلی و خارجی مواجه شد، برگزار می شود.

کنفرانس بین المللی پیشرفتهای اخیر در مهندسی راه آهن باهدف گسترش مرزهای دانش و تبادل نظر علمی و فنی در ابعاد مختلف مهندسی راه آهن و ارائه یافته های نوین توسط پژوهشگران و اندیشمندان مراکز پژوهشی و دانشگاه ها با محوریت راه آهن پرسرعت برپا خواهد شد.

برنامه های این کنفرانس شامل ارائه مقالات بصورت شفاهی و پوستر، سخنرانی های کلیدی، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه بین المللی صنعت ریلی و صنایع وابسته در محورهای ناوگان ریلی، راه آهن برقی، ایمنی در راه آهن، کنترل و سیگنالینگ، خط و سازه های ریلی، اقتصاد و حمل و نقل ریلی، مترو و سامانه های ریلی درون شهری و در نهایت با محوریت اصلی فناوری راه آهن پرسرعت می باشد.

قطب علمی حمل و نقل ریلی کشور و دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری کلیه مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و صنعتی مرتبط با این حوزه در کشور متولیان اصلی برگزار کننده این کنفرانس هستند. علاوه بر حضور مسئولان و مقامات کشوری مانند نیکزاد وزیر راه و شهرسازی در این کنفرانس، نماینده هایی هم از 24 کشور جهان شامل کانادا، سوییس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، ژاپن و کره در این کنفرانس تخصصی حضور می یابند.

همچنین سخنرانان کلیدی این کنفرانس عبارتند از پروفسور هانس ترو استاد دانشگاه صنعتی دانمارک، پروفسور ساکومانو استاد دانشگاه واترلو در کانادا، پروفسور ژائو پمبو و پروفسور آمبروسیو اساتید دانشگاه لیسبون پرتغال در این کنفرانس حضور یافته و سخنرانی خواهند کرد.

 

 

 

راه آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر