کد خبر: 75822 A

با تصویب مجلس انجام می‌شود:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است نسبت به استمرار بیمه و قرارداد مستقیم با کارگران (پیمانکاران و کارگزاران مخابرات روستایی) طبق شرایط و ضوابط مقرر در قانون کار اقدام لازم معمول کند.

نمایندگان مجلس، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را موظف کردند نسبت به استمرار بیمه و قرارداد مستقیم با پیمانکاران و کارگزاران مخابرات روستایی طبق شرایط و ضوابط مقرر در قانون کار اقدام کند.
به گزارش ایلنا، نمایندگان در نوبت صبح جلسه علنی امروز  و در ادامه بررسی بخش هزینه‌ای ماده واحده لایحه بودجه سال جاری، بند 62 این ماده واحده را بررسی کردند.
براین اساس سازمان تامین اجتماعی موظف است کارگزاران و پیمانکاران حقیقی و حقوقی و سایر افرادی که به عنوان کارگر یا تحت هر عنوان دیگر طرف قرارداد مخابرات روستایی است (موضوع جزء (و) بند (16) قانون بودجه سال 1389 کل کشور) را پس از واریز حق بیمه سهم کارگر توسط کارگزار و پیمانکار (کارگر) و تا زمان فروش سهام مدیریتی براساس قانون تامین اجتماعی و قانون کار تحت پوشش بیمه قرار دهد.
حق بیمه سهم کارفرما تا سقف 2هزار و 400 میلیارد ریال از محل ردیف 50030 جدول شماره 9 قانون بودجه تامین می‌شود.
همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است نسبت به استمرار بیمه و قرارداد مستقیم با کارگران (پیمانکاران و کارگزاران مخابرات روستایی) طبق شرایط و ضوابط مقرر در قانون کار اقدام لازم معمول کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر