کد خبر: 77947 A

با افتتاح یك تونل جاده‌ای در شمال كشور:

«با بهره‌برداری از این طرح و حذف گردنه امامزاده هاشم فاصله 21 کیلومتری منطقه پلور در استان مازندران تا آبعلی در استان تهران به 12 کیلومتر کاهش می‌یابد.»

 بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای شمال کشور به طول بیش از 3 کیلومتر و قطعه یک واریانت گردنه امامزاده هاشم در جاده هراز افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز با حضور در محل احداث بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای شمال کشور به طول 3290 متر در قطعه یک واریانت گردنه امامزاده هاشم در جاده هراز، ضمن افتتاح این پروژه جاده‌ای از بخش‌های مختلف تونل بازدید و با توضیح مسئولان در جریان چگونگی مراحل احداث این پروژه قرار گرفت. همچنین با حضور رییس‌جمهور عملیات اجرایی قطعه دوم این پروژه آغاز شد.

با بهره‌برداری از این طرح و حذف گردنه امامزاده هاشم فاصله 21 کیلومتری منطقه پلور در استان مازندران تا آبعلی در استان تهران به 12 کیلومتر کاهش می‌یابد. مسیر این جاده در حدود 4 کیلومتری جنوب پلور و قبل از پل آبشار آغاز و در 5 کیلومتری گردنه امام‌زاده هاشم وارد بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای کشور خواهد شد.

رفع مهمترین گره ترافیکی محور هراز، رفع مشکلات زمستانی این محور که حدود 70 درصد آن در گردنه امام‌زاده هاشم می‌باشد، ارتقاء مشخصات هندسی مسیر و حذف پیچ‌های با شعاع قوس پایین و کاهش شیب طولی مسیر، کاهش طول مسیر به میزان حدود 9 کیلومتر و کاهش قابل ملاحظه زمان سفر با صرفه‌جویی 300 میلیارد ریال در سال و نیز کاهش مصرف سوخت در حدود هزار میلیارد ریال در سال و کاهش قابل ملاحظه سوانح جاده‌ای با صرفه‌جویی 500 میلیارد ریال از جمله مزایای اجرای این طرح است.

محور هراز یکی از مهمترین محورهای مواصلاتی استان تهران و مازندران است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر