کد خبر: 80230 A

باید به این موضوع توجه داشت که متقاضیان مسکن در طول عمرشان تنها یک بار می‌توانند از شرایط ویژه مسکن دار شدن خود استفاده کنند و این مهم نبایستی به ارزش تنها چند میلیون ریال از بین برود.

قائم مقام وزیر و مدیر کل راه وشهرسازی استان قزوین گفت: هر گونه خرید و فروش واحدهای مسکن مهر در استان قزوین ممنوع می‌باشد و در صورت مشاهده نسبت به ابطال واگذاری مسکن مهر اقدام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدنادر محمد‌زاده افزود: برابر اطلاعات واصله تعدادی افراد سودجو نسبت به خرید و فروش مسکن مهر در بنگاه‌های معاملات ملکی اقدام می‌كنند که این مهم برخلاف تعهدات اولیه برای متقاضیان این نوع مسکن بوده است.

وی اظهار داشت: خرید و فروش مسکن مهر قبل از فروش اقساطی و صدور سند مالکیت ممنوع است و در صورت مشاهده نسبت به ابطال واگذاری مسکن مهر اقدام خواهد شد و کلیه مسوولیت حقوقی و جانبی مرتبط با بنگاه معاملات ملکی مربوطه است در ضمن امتیاز فرد سلب شده و فروشندگان و خریداران در ‌‌نهایت به هنگام تنظیم سند با مشکل روبرو بوده چراکه هنگام ارایه تضامین بازپرداخت تسهیلات بانک، فروشنده مسکن مهر بطور طبیعی حاضر به ارایه تضامین لازم نبوده و از این رو انتقال سند با مشکل مواجه خواهد بود.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: تنها در صورت صدور سند مالکیت قطعی ساختمان و نیز احراز شرایط خریدار در خصوص مسکن مهر امکان انتقال واحدهای مسکن مهر خواهد بود.

علی محمد پورکریم با هشدار به صاحبان واحدهای مسکن مهر در استان قزوین، گفت: از کسانی که قصد فروش واحدهای خود را دارند می‌خواهیم به توصیه واسطه‌ها و دلالان بازار مسکن عمل نکرده و تا زمان صدور قطعی سند مالکیت واحد خود صبر پیشه کرده و تنها در صورت احراز شرایط برای خریدار مسکن مهر مبادرت به فروش واحد خود کنند.

وی ادامه داد: از آنجایی که خرید و فروش بی‌رویه در این زمینه باعث افزایش قیمت کاذب مسکن در بازار می‌شود از این رو برای جلوگیری از حباب گرانی مسکن و تنش‌های احتمالی در این بخش، از متقاضیان مسکن مهر درخواست می‌شود از فروش واحدهای خود منصرف شوند.

این مسوول یادآور شد: باید به این موضوع توجه داشت که متقاضیان مسکن در طول عمرشان تنها یک بار می‌توانند از شرایط ویژه مسکن دار شدن خود استفاده کنند و این مهم نبایستی به ارزش تنها چند میلیون ریال از بین برود.

پورکریم تاکید کرد: موضوع ممنوعیت خرید و فروش مسکن مهر به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان قزوین و همچنین اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان قزوین جهت اطلاع رسانی به دفا‌تر اسناد رسمی و مشاورین املاک اعلام شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر