کد خبر: 80350 A

عملیات احداث قطعه اول راه‌آهن ایلام - اسلام‌آباد غرب با حضور رییس‌جمهور و با ذکر یا مهدی(عج) آغاز شد.

عملیات احداث قطعه اول راه‌آهن ایلام - اسلام‌آباد غرب با حضور رییس‌جمهور و با ذکر یا مهدی(عج) آغاز شد.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد که امروز (سه‌شنبه) برای افتتاح چند پروژه مهم زیربنایی به استان ایلام سفر کرده است، دستور آغاز عملیات اجرای پروژه راه‌آهن ایلام – اسلام‌آباد غرب را با ذکر یا مهدی(عج) صادر کرد.

شروع مسیر راه‌آهن ایلام - اسلام‌آباد غرب از ایستگاه تشکیلاتی ایلام واقع در 10 کیلومتری شمال این شهر بوده و در جهت جنوب به شمال امتداد یافته و سپس با عبور از کنار شهرهای ایوان غرب، چهارمله، گواور و ارتفاعات قلاجه، وارد استان کرمانشاه می‌شود و در 20 کیلومتری غرب اسلام‌آباد غرب در ایستگاه چالاوبکر راه آهن کرمانشاه – خسروی، اتصال می‌‌یابد.

طول این مسیر 70 کیلومتر است که در 4 قطعه اجرا می‌‌شود که اجرای قطعه اول آن به طول 17 هزار و 295 متر با اعتبار 202 میلیارد ریال، آغاز شد.

برای احداث این خط‌آهن مجموعاً پنج ‌دستگاه تونل، 6 دستگاه پل بزرگ، 150 دستگاه پل کوچک و 4 ایستگاه احداث خواهد شد.

رییس‌جمهور در سخنان کوتاهی ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان و تبریک میلاد امام عصر(عج) اظهار داشت: ایلام دیار مردمان پرتلاش، مؤمن، شجاع، مقاوم و کم‌توقعی است که در طول تاریخ ایستادند و از مرزهای شرف و عزت این آب و خاک صیانت کردند و امروز نیز پیشتاز دفاع از استقلال و کرامت ایران اسلامی هستند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: خدا را شاکرم که امروز ارائه یک خدمت زیربنایی، بزرگ و اثرگذار که تاریخی و ماندگار خواهد شد به مردم شریف و عزیز این استان آغاز می‌شود و از همه دست‌اندرکاران اجرای این پروژه صمیمانه تشکر می‌کنم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر