کد خبر: 80375 A

غلامرضا حیدری کرد زنگنه:

در حال حاضر علاوه بر بودجه سالانه شهرداری، بزرگ‌ترین منبع درآمد این سازمان از تراکم فروشی به دست می‌آید، این در حالی است که می‌توان با تعریف ابزارهای نوین مالی از این متد رفتاری که به نظرم به نوعی شهر فروشی است فاصله گرفت.

تامین منابع مالی شهرداری براساس ابزارهای نوین و احصاء حقوق شهروندی در کلان شهر تهران از برنامه‌های مهمی است که شورای شهر و شهردار باید به آن‌ها توجه کنند.

به گزارش ایلنا، غلامرضا حیدری کرد زنگنه رئیس سابق بورس با بیان اینکه امروز شهر تهران درگیر مسایلی مانند، آلایندگی‌های محیطی، صوتی، تصویری و ترافیکی است و در این فضا حقوق شهروندان تضییع شده است، عنوان کرد: سفرهای درون شهری سهم زیادی در آلودگی‌های شهر تهران دارند و برای کاهش این آلودگی‌ها که بر چهره شهر تهران نشسته است، خدمات شهری و شهروندی را باید به صورت الکترونیک ارایه کرد تا با کاهش نیاز به تردد شهروندان در سطح شهر، از آلودگی‌های شهر تهران نیز کاسته شود.

این کاندیدای انتخابات شورای شهر همچنین عنوان کرد: با ارایه خدمات شهری به صورت الکترونیکی ضمن احصاء حقوق شهروندان از این طریق از اتلاف وقت و هزینه‌های سربار خدمات حضوری کاسته می‌شود و به مقاصدی چون تکریم ارباب رجوع نیز خواهیم رسید.

وی در خصوص تعریف منایع جدید برای تامین بودجه شهرداری عنوان کرد: در حال حاضر علاوه بر بودجه سالانه شهرداری، بزرگ‌ترین منبع درآمد این سازمان از تراکم فروشی به دست می‌آید، این در حالی است که می‌توان با تعریف ابزارهای نوین مالی از این متد رفتاری که به نظرم به نوعی شهر فروشی است فاصله گرفت.

این کاندیدای شورای شهر تهران همچنین عنوان کرد: در عین حال که ابزارهای نوینی برای کسب درآمد تعریف می‌شود، باید فرهنگ شهری و اخلاق عوارض دهی در شهروندان را نیز تقویت کرد.

حیدری کرد زنگنه ادامه داد: با واگذاری امور مردم به خودشان و ایجاد فضای نظارتی شهروندان بر عملکرد شورای شهر و شهرداری، می‌توان ضمن تصدی‌گری و نظارت امور توسط شهرداری، امور اجرایی را به مردم واگذار کرده و سلیقه آن‌ها را در مدیریت شهربه کار گرفت.

این کاندیدای شورای شهر تهران اضافه کرد: شرح وظایفی که در قانون اساسی برای شورا‌ها و شهرداری‌ها در نظر گرفته شده است، بیش از امور اجرایی است که تا کنون به اجرا درآمده است، به گونه‌ای که اصول ۱۰۱ تا ۱۰۶ قانون اساسی وظایف و مسوولیت‌های زیادی را به عهده این سازمان گذاشته است. اما توجه شورا‌ها و شهردار به جمیع مسئولیت‌ها نیست و تنها بخش‌های از وظایف به اجرا در می‌آید.

حیدری کرد زنگنه رفع مشکلات ترافیکی و آلاینده‌های محیطی شهر تهران را از دیگر برنامه الزامی دانست و گفت: با ساماندهی مشاغل، حرف و صنوف آلاینده در شهرک‌های صنعتی خارج از شهر، تقویت و راه‌اندازی سرویس‌های متنوع و ارزان قیمت در سطح شهر، تشویق شهروندان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و ایجاد کمربند سبز در شهر تهران می‌توان آلاینده‌ها را به حداقل رساند و بار ترافیکی سنگین شهر را کاهش داد.

کرد زنگنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر