کد خبر: 80776 A

با حضورمدیرعامل شرکت ملی نفت،

در طول اجرای این پروژه عملیات لرزه نگاری ۳ بعدی در زمینی به وسعت ۱۲۳۵ کیلومتر مربع در منطقه اهواز و با صرف بیش از ۲ میلیون و هفتصد هزار ساعت کار انجام شده است.

روز گذشته پروژه لرزه نگاری سه بعدی (۳D) اهواز طی مراسمی رسمی با اجرای آخرین شوت (Shoot) مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، قلعه‌بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت در این مراسم گفت: امیدواریم که امسال بتوانیم هم در بخش اکتشاف و هم توسعه کارهای بزرگی را انجام دهیم.
وی افزود: این نکته حائز اهمیت است که امروز دیگر شرکت ملی نفت ایران می‌تواند به کمک پیمانکاران توانمند در بخش بالا دستی نفت با ظرفیتی از ابتدا تا انتها پروژه‌های نفتی را به سرانجام برساند.
به گفته قلعه‌بانی اکنون پیمانکاران قوی نفتی به مدت تجربه چند ساله خود می‌توانند به تحقق اهداف پیش بینی شده اکتشافی در برنامه پنجم توسعه جامعه عمل پوشانده و از آن پیشه بگیرند.
وی گفت: علی‌رغم محدودیت‌ها و تحریم‌ها ۲۴ میلیارد دلار برای توسعه این بخش برنامه‌ریزی شده است.
همچنین در این مراسم مهندس بورد مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب و ایروانی ریاست هیات مدیره گروه انرژی دانا نیز حضور داشتند.
پروژه لرزه نگاری سه بعدی (۳D) اهواز توسط گروه انرژی دانا در مدت زمان ۲ سال مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
در طول اجرای این پروژه عملیات لرزه نگاری ۳ بعدی در زمینی به وسعت ۱۲۳۵ کیلومتر مربع در منطقه اهواز و با صرف بیش از ۲ میلیون و هفتصد هزار ساعت کار انجام شده است.
این پروژه خوشبختانه بدون هیچ حادثه‌ای ‌۵۰ روز زود‌تر از موعد مقرر به بهره‌برداری رسید و طی آن نزدیک به ۷۵ هزار نقطه به عنوان چشمه کور رکورد شد.
پروژه لرزه نگاری سه بعدی (۳D) اهواز توسط شرکت ژئوفیزیک دانا به اجرا درآمد و به گفته احمد علی‌پور صنعتی، مدیر این پروژه با توجه تیم اجرایی در تمام مراحل نسبت به رعایت مسائل ایمنی دقت داشته‌اند.
وی افزود: محل اجرای این پروژه در مناطق وسیعی بوده است که با توجه به وجود معارضین متعدد، اتوبانهای پرتردد، مناطق آلوده به مهمات عمل نکرده و باقی مانده از زمان جنگ، تاسیسات شهری و خطوط نفت و گاز اجرای موفقیت آمیز آن موفقیت تلقی می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر