کد خبر: 86623 A

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی:

نقش تعاونی‌ها در ساخت و ساز مسکن مهر 32 درصد است که وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعی امسال آن را به 50 درصد می‌رساند.

وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی گفت: نقش تعاونی ها در ساخت و ساز مسکن مهر 32 درصد است که امیدواریم امسال بتوانیم ‌آنرا به 50 درصد برسانیم.

به گزارش ایلنا، سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان با حضور وزیر کار، رفاه و تعاون و کیانپور معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

اسدا...عباسی با بیان اینکه مسکن جزو مهمترین نیازهای مردم جامعه به شمار می‌رود، گفت: در عرصه ساخت مسکن مهر توانسته میزان عرضه و تقاضا را به ثبات برساند.

وی ادامه داد: ارتقای کمی و کیفی در تولید و عرضه مسکن بسیار مهم بوده و ایجاد هماهنگی برای برنامه‌های مسکن نقش مهمی در رونق این بازار داشته است.

عباسی در ادامه تصریح کرد: بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده هسته شهری و روستایی ازجمله برنامه‌های دولت برای پیشرفت جامعه به شمار می‌رود.

وزیر کار و تعاون در ادامه اظهار داشت: در گذشته شاهد سوق دادن سرمایه‌ها به سمت سایر بازارها بودیم که همین امر موجب ایجاد بازار کاذب و التهاب در مسکن بوده است.

وی با اشاره به شعار امسال نمایشگاه صنعت ساختمان گفت: زیبایی، امنیت، آسایش شعار امسال سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان بوده که در تلاش برای کارایی شدن این شعار در صنعت ساختمان هستیم.

عباسی با اشاره به اینکه 32 درصد از ساخت و سازهای مسکن در کشور در قالب تعاونی‌ها بوده است، گفت: در تلاش هستیم که این میزان را با هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های اتاق تعاون مرکزی و وزارت تعاون به 50 درصد برسانیم.

وی در ادامه توضیح داد: در حال حاضر 26 هزار تعاونی مسکن فعالیت می‌کنند که در بخش مسکن مهر 7700 تعاونی مشغول هستند.

عباسی با اشاره به نقش مهم تعاونی در ساخت و سازها گفت: تعاونی مسکن مهر توانسته است میزان تقاضا و عرضه را به تعادل و قیمت مسکن را به ثبات برساند.

وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی با ابراز امیدواری نمایشگاه صنعت ساختمان در بهبود ساختمان مسکن مهر، گفت: امیدواریم با تحقق شعار امسال صنعت ساختمان بتوانیم حماسه اقتصادی را در بازار مسکن ایجاد کنیم.

عباسی در ادامه با اشاره به مقاوم سازی ساخت و سازها گفت: باید بتوانیم با استفاده از الگوی ایرانی اسلامی و استفاده از فن آوری‌های روز دنیا بتوانیم کیفیت ساخت و ساز را افزایش دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر