کد خبر: 93720 A

ایلنا گزارش می‌دهد:

به تازگی بدافزار جدیدی راه خود را به صندوق ایمیل‌های کاربران باز کرده است که با جعل عنوان شبکه خبری CNN کاربران را تشویق می‌کند لینك مخرب موجود را كلیك كنند.

به دنبال تولد فرزند خانواده سلطنتی انگلستان، کلاهبرداران اینترنتی توطئه جدیدی را به منظور سوء استفاده از این سوژه داغ خبری طرح ریزی کرده و بدافزاری با عنوان "فرزند خانواده سلطنتی: اخبار جدید" را طراحی کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محققان امنیتی زمانی‌که دیدند کلاهبرداران اینترنتی با این سرعت نسبت به طراحی یک حمله سایبری با موضوع تولد فرزند خانواده سلطنتی اقدام کرده اند، بسیار شگفت زده شدند.
چراکه بعد از آنکه عکس ها و ویدئوهای مربوط به این اتفاق در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفت، کاربران تشنه این اخبار به موقعیت مناسبی برای هکرها تبدیل شدند تا از این جامعه آنلاین بهره برداری کنند.

از این رو به تازگی بدافزار جدیدی راه خود را به صندوق ایمیل های کاربران باز کرده است که با جعل عنوان شبکه خبری CNN کاربران را تشویق می‌کند با کلیک بر لینک مخرب موجود در ایمیل، فیلم‌ها و عکس های مربوط به تولد فرزند خانواده سلطنتی را ببینند. کاربران بعد از کلیک بر روی این لینک به صفحه جعلی یک بیمارستان می روند و پس از آن هکرها آماده حمله به سیستم قربانی هستند.

نام این بدافزار Trj/jenetic.jen است كه محققان امنیتی به کلیه کاربران هشدار داده‌اند که همواره بعد از یک اتفاق خبری داغ، کمپین‌های کلاهبرداری چشم به صندوق‌های ورودی ایمیل‌های شما دوخته‌اند تا به آنها نفوذ کنند و در این راه حتی از علامت‌های تجاری معروفی نظیر CNN بهره می‌برند.

از این جهت و به منظور حفاظت در برابر این هرزنامه‌ها بهتر است فیلتر برنامه‌ها و ویروس‌ها را به ایمیل خود اضافه کرده و با رمزگذاری پیام‌های حساس این نوع حملات را از خود دفع کنید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر