کد خبر: 12941 A

معاون سازمان بورس:

معاون سازمان بورس گفت: شرکت های بورسی که تاکنون گزارش های شش ماهه خود را به بازار ارائه داده اند، خبرهای خوبی را برای سهامدارانشان در خصوص تعدیل مثبت سود و تحقق پیش بینی ها داشته اند.

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس گفت: با راه اندازی بازار مبادلات ارزی، قیمت ارز در بازار آزاد متعادل شد و هم اکنون بورس تهران در انتظار تعدیل سود شرکت های بورسی است.

به گزارش ایلنا، سید علی حسینی با اشاره به اینکه عملکرد اکثر شرکت ها در گزارش های شش ماهه مثبت بوده است، خاطرنشان کرد: شرکت های بورسی که تاکنون گزارش های شش ماهه خود را به بازار ارائه داده اند، خبرهای خوبی را برای سهامدارانشان در خصوص تعدیل مثبت سود و تحقق پیش بینی ها داشته اند.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه در روزهای گذشته نوساناتی را پشت سر گذاشته است، خاطرنشان کرد: این نوسانات در مقایسه با رشدی که بورس تهران در روزهای بعد تجربه کرد زیاد نبود.

معاون سازمان بورس با تاکید بر اینکه تعدیل های مثبتی که از سوی شرکت ها به سهامداران اعلام شده بر تصمیم گیری آنها در خصوص آینده سهامشان تاثیرگذار است، اظهار داشت: بنابراین سهامداران می توانند با نگاه به وضعیت سهام شرکت ها تصمیم گیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: از آنجاییکه سرمایه گذاران پرتفوی کوچکتری نسبت به کل بازار دارند باید تصمیمات خود را منطبق با عملکرد شرکت ها قرار دهند.

حسینی با بیان اینکه سهامداران باید با تحلیل وارد بازار شوند، تصریح کرد: بر این اساس سهامداران نباید تنها تغییرات شاخص را ملاک تصمیم گیری خود قرار دهند و صرف اینکه شاخص بورس منفی است یا مثبت،  اقدام به خرید و فروش سهم کند.

معاون سازمان بورس با تاکید بر اینکه سهامداران باید اطلاعات خود را نسبت به شرکت ها افزایش دهند، خاطرنشان کرد: بر این اساس سهامداران باید تحولات مربوط به شرکت ها مورد بررسی قرار دهند چراکه هر اتفاقی به طوری یکسان بر روی شرکت ها اثر گذار نیست.

 

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر