کد خبر: 16188 A

ابزار نگرانی كارگزاران بورس به سخنان اخیر وزیر صنعت،معدن و تجارت:

اگر در شرایط كنونی قیمت ها به صورت دستوری در بورس كالا كاهش یابد به گسترش رانت منجر می شود و آقای وزیر هم باید پاسخگوی وجدان جامعه باشند.

مدیر عامل كارگزاری آگاه در واكنش به سخنان اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر به صورت دستوری قیمت ها را در بورس كالا پایین بیاورند به گسترش رانت منجر می شود كه آقای وزیر باید پاسخگوی وجدان جامعه باشند.

محمد امین داور در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص افزایش شاخص كل اظهار داشت: در حال حاضرهیچ جای نگرانی برای بورس نیست و اگر شاخص ها به 60 هزار واحد می رسید موضوع نگران كننده می شد، شركتی كه تا چند وقت گذشته 20 تومان سود می داد در حال حاضر سودش یه 80 تومان رسیده است.

وی در خصوص سخنان اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: به نظر می رسد وزیر صنعت، معدن و تجارت با مصاحبه اخیرشان می خواستند در این برهه از زمان صحبت هایشان در تاریخ اقتصادی كشور ثبت شود،گرانی محصولات در بورس كالا به خاطر صنایع پتروشیمی و فولاد نیست هر چند دو مجموعه ذوب آهن و فولاد مباركه هم زیرمجموعه وزارت خانه خودشان است.

وی تصریح كرد: اگر در شرایط كنونی قیمت ها به صورت دستوری در بورس كالا كاهش یابد به گسترش رانت منجر می شود و  آقای وزیر هم باید پاسخگوی وجدان جامعه باشند.

امین داور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نرخ ارز گفت: متاسفانه در حال حاضر دولت توان پایین آوردن نرخ ارز را ندارد و بعید به نظر می رسد ارز به زیر 3 هزار تومان برسد اما اگر نیرویی منجر به این امر شود هدف اصلی تعیین نرخ ارز مبادله ای خواهد بود.

شایان ذكر است؛ مهدی غضنفری روز جمعه ریشه پدیده گرانی و گرانفروشی نوسانات و افزایش قیمت ارز و رفتار نامناسب بورس کالا عنوان كرده است.

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر