کد خبر: 1863 A

رییس سازمان امور مالیاتی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

علت عدم دریافت مالیات بر ارزش افزوده از خرده فروشان به نبود برنامه ریزی از سوی وزارت صنعت ارتباط دارد/ در سال جاری رشد درآمدهای مالیاتی بیش از ۴۰ درصد خواهد بود.

رئیس سازمان امور مالیاتی با اعلام اینکه در سال جاری رشد درآمدهای مالیاتی بیش از ۴۰ درصد خواهد بود، ضمن اعلام دریافت مالیات‌های مستقیم بدون طبقه بندی مؤدیان مالیاتی در دور جدید، عدم دریافت مالیات بر ارزش افزوده از خرده فروشان را به نبود برنامه ریزی از سوی وزارت صنعت اعلام کرد.

علی عسکری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه در قانون جدید دیگر طبقه بندی مؤدیان وجود ندارد، اظهار داشت: در نظام بندی مالیاتی کشور همه مؤدیان متناسب با فعالیت‌های اقتصادی خود باید اظهارنامه مالیاتی دریافت و مالیات خود را بر اساس آن پرداخت کنند.

وی اجرای این امر را مستلزم تصویب آن در مجلس اعلام کرد و گفت: به احتمال بسیار زیاد با تصویب آن دیگر موضوعی در قالب توافقی با اصناف و یا مؤدیان مالیاتی نخواهیم داشت.

معاون وزیر اقتصاد همچنین از دریافت مالیات بر ارزش افزوده سکه‌های پیش فروش شده توسط بانک مرکزی از سوی سازمان امور مالیاتی خبر داد.

به گفته عسکری، در طرح قانون جدید مالیاتی تجید ساختار نیروی انسانی مورد تأکید قرار گرفته و در این راستا فعالیت‌هایی در سازمان صورت گرفته است.

وی علت عدم دریافت مالیات ارزش افزوده از خرده فروشان را به عدم ارائه برنامه مشخص از سوی وزارت صنعت ارتباط داد.

عدم طبقه بندی مؤدیان مالیاتی افزایش 40 درصدی مالیات عدم همکاری وزارت صنعت با سازمان مالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر